Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Akıllı Telefonların Güvenliği İçin Geak Adında Yüzük Geliştirildi

Akıllı Telefonların Güvenliği İçin Geak Adında Yüzük GeliştirildiYakın alan iletişimi (NearFieldCommunication NFC) zaten Ford ve Ogilvy Paris tarafından Keyfree Login uygulaması olarak kullanıma sahipti. Bu kullanım ile otomatik olarak bilgisayardan uzaklaşınca bilgisayarın oturumunu kapatmak gibi fonksiyonları vardı. Ancak biliyorsunuz ki bilgisayarlar kadar akıllı telefonlarımız da birçok önemli bilgi içeriyor.

geak
Çin’in GEAK’i de bunu düşünerek bu alanda kullanılabilecek bir yüzük geliştirdi. NFC bu yüzük ile birlikte telefonunuzda kullanılabiliyor. Telefonunuz da elinizdeyse, diğer bir değişle yüzük yakınındaysa oturum açılıyor elinizden çıktığı anda ise kapanıyor ve başka birisi tarafından kullanılamıyor. Bu durum telefonunuzu güvenli şekilde tutarken ayrıca batarya ömrümüzden de tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Kullanıcılar ayrıca yüzüklerinin içerisinde kontak bilgilerini saklayabiliyor ve başka bir akıllı cihaza kolayca kontak bilgilerini yüzüğü yaklaştırarak aktarabiliyor.

GEAK şuanda sadece Eye ve Mars isimli şirket sahiplerinin akıllı telefonlarında bulunuyor. Fakat yakında kolaylıkla Samsung, Xiaomi ve Oppo gibi destekleri de gelecek ve kullanılabilir olacak. NFC klonlamasına karşı olan bu cihaz akıllıtelefon sahibi olmayı oldukça zevkli ve eğlenceli bir o kadar da güvenli bir şekle getirebilir. Ücreti ise şuanda 199 CNY, Hangi dahi fikir bir mobil cihazın güvenliğini sağlamakta bu kadar iyisini yapabilir ki?

Website: www.igeak.com

kaynak : myfikirler.com

  Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtılan OtomobillerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir