Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Akıllı Ürünlerde Teknolojik Yenilikler

Akıllı Ürünlerde Teknolojik YeniliklerAkıllı ürünlerin istilası sürüyor

Akıllı ürünler evde, ofiste, sokakta her yerde yardımımıza koşmaya devam ediyor. Piyasaya sunulan ürünlerden derlediğimiz sekiz teknoloji aygıtının içinde de akıllı kalemden, kağıt öğütücüsüne, tuş tıkırtısı çıkarmayan klavyeden, uzaktan kumandalı kameraya kadar birçok yenilik bulunuyor.

Akıllı kalemle yazın notunuz hemen gitsin

Bir yerde yazdığınız notları bir diğer bilgisayara anında eklemek gibi acele gerektiren durumlarda ya da iki yerde de bulunmasını istediğinizde mucize bir kalem size yardımcı oluyor.

kalem

LiveScribe Sky kalemiyle aldığınız notlar otomatik olarak Evernote not uygulama programıyla eşitleniyor. Böylece yazdıkça kalemin ucundaki algılayıcı hareketi takip ediyor. Ardından wi-fi ile dosyaları buluta yüklüyor. Kullanıcı defterine böylelikle her yerden ulaşabiliyor. LiveScribe Sky Smartpen’nin fiyatı 200 dolar.

Hafif güneş paneli

gunes paneli

Ağırlığı 1.5 kilo kadar olan Sherpa 50, piyasadaki en hafif güneş paleti ve şarj aleti olarak piyasaya sunuldu. Altı saat güneş ışığı altında kaldığında 13 voltluk lityum iyon bataryasını tümüyle şarj ediyor ve bu da USB’den bağlanan cep telefonuna 50 saate varan çalışma süresini sağlıyor. Goal Zero Sherpa 50 adlı ürünün fiyatı ise 250 dolar.

Akıllı kağıt öğütücü

kagit ogutucu

Fellowes 73Cİ kağıt öğütücüsü, kağıt sıkışmasını önleyen bir yapıda geliştirilmiş. Aygıtın ağzından giren kağıt, kalınlığını belirleyen bir algılayıcıdan geçiyor ve algılayıcı buna göre motorun gereken kuvvetle çalışmasını sağlıyor. Kağıt aşırı fazlaysa aygıt kendini kapatıyor, içindeki dönen 56 çift bıçak, tek bir sayfayı 399 parça ayırabiliyor. Fiyatı 200 dolar.

Tuş tıkırtısız klavye

klavye
Ofis çalışanları gün boyunca klavye tuşlarını kullanarak çalışıyor. Tuşların sesinden rahatsız olanlara ise yeni bir klavye geliştirilmiş. Quiet Pro klavyeyle yazı yazdığınızda sadece 45 desibel şiddetinde ses çıkıyor. Bu da kütüphanedeki ses düzeyine eşit olarak tanımlanıyor. Bu özelliğiyle Quiet Pro, dünyanın en sessiz klavyesi olarak anılıyor. Tuş tıkırtısını önlemek için her tuşun altına 1.5 milimetrelik kauçuk yastıklar yerleştirilmiş. Matias Quiet Pro Keyboard’un fiyatı 150 dolar.

  Türklere Özgü Çok Komik Tasarımlar

Uzaktan kumandalı kamera

kamera

Hero3,80 gramlık ağırlığıyla kendi boyutundaki en yüksek performanslı kamera kategorisine giriyor.

Normalde sadece sinema sektöründe kullanılan 4K çözünürlüğünde kayıt yapabiliyor. Özel bir bağlantı ile kasklara monte ediliyor ya da uzaktan kumanda ile kayıt yapabiliyor. Bu marifetli kamera GoPro Hero3’ün fiyatı ise 400 dolar.

En hızlı mouse

maus

Özellikle bilgisayar oyunlarında mouse hızı önem taşıyor. Ouroboros’un kablosuz mouse’u Razer Ourosboros, pazardaki en hızlı tepki veren cihazlardan biri olarak gösteriliyor. Üstündeki lazerli optik algılayıcılar yüzeyi rakiplerinden 10 kat hızlı takip ediyor. Ortaya çıkan 1 milisaniyelik tepki hızı oyun severlere avantaj sağlıyor. Fiyatı 130 dolar.

Hafızası en geniş bellek

bellek

Sürekli fotoğrafları bir yerde tutma ve saklama ihtiyacı olan fotoğrafçılar bu nedenle yanlarında bellek taşımak zorunda kalır. Fakat Lexar SDXC hafıza kartı buna bir çözüm getiriyor. Lexar SDXC, 256 GB boyutuyla dünyanın en geniş kapasiteli hafıza kartı olarak gösteriliyor. Fiyatı ise 900 dolar.

Renkli alarm ışıkları

alarm

Philips dijital istasyon ayarlı saatli radyo AJ5000’in renkli ortam ışıkları ile farklı mekan tasarımları yaratmanız mümkün. 32 binden fazla renk üretebilen AJ5000 ile ışığı ruh halinize veya dekorunuza göre değiştirebilir, odanızın ambiyansını şekillendirebilirsiniz. Alarmla birlikte çalışmaya başlayan ortam ışıkları, alarm ilk kez sustuktan sonra belirlediğiniz erteleme süresine göre renk değiştiriyor. Fiyatı 90 dolar.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir