Anasayfa / Şirket Haberleri / Akın Tekstil işçi çıkartacak

Akın Tekstil işçi çıkartacakAkın Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu, İstanbul merkezde görev yapan beyaz yaka personelinin İş Kanununun 29. maddesi uyarınca toplu olarak işten çıkartılmasına ve ilgili yasal bildirimlerin yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini bildirdi.

Akın Tekstil’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, personel azaltımına ilişkin bilgi verildi.
Açıklamada, şöyle denildi:
“Şirketimizin içinde bulunduğu ekonomik, teknolojik, yapısal ve benzeri işletme, işyeri veya işin gereği, siparişlerin azalması, maliyetlerin yükselmesi, ekonomik krizin etkileri, şirketin oldukça büyük bir zarar olgusunun içerisinde olması, üretim düşüşü, iplikhanenin kapanması-dokuma-boyahane, mamul kontrol ve buna bağlı konfeksiyon bölümlerinin azaltılmasından dolayı oluşan iş gücü fazlalılığının giderilmesine yönelik olarak İstanbul merkezde görev yapan beyaz yaka personelinin İş Kanunu Md: 29 uyarınca toplu olarak işten çıkartılmasına ve ilgili yasal bildirimlerin yapılmasına Yönetim Kurulumuz 4 Ocak 2011 tarih ve 1 No’lu kararıyla oy birliği ile karar vermiştir.”

  Şenpiliç’i 12 yılda 35 Kat büyüttüYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir