Anasayfa / Şirket Haberleri / Aktaş Holding Brezilya Pazarının Lideri

Aktaş Holding Brezilya Pazarının LideriBÜYÜK ŞEHİRLERE ODAKLANIN
Aktaş Holding icra Kurulu Başkanı Burhan Kurt

Hava süspansiyon sistemleri üreten Bursalı Aktaş, Latin Amerika pazarının cazibesinden etkilenerek bu ülkeye yatırım yapan öncü şirketlerden biri.

Latin Amerika ülkelerinin tümünü yerinde ziyaret edip, bölgeye yönelik analiz yapan şirket, yatırım kararını Brezilya’dan yana kullanmış.

Brezilya’da yıllık 600 bin adedi bulan bir hava süspansiyon sistemi pazarı olduğunu söyleyen Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı Burhan Kurt, şu an pazarın yüzde sekizini ele geçirdiklerini söylüyor.

Niçin Brezilya?

Burhan Kurt, bu soruyu “Brezilya, Güney Amerika kıtasının lokomotifi. Geçen yıl dünyanın yedinci büyük otomobil üreticisi ve dünyanın beşinci büyük otomobil pazarıydı. Pazarlama hedeflerimiz arasında yer alan müşterilerimize yakın olmak düşüncesi ile bu bölgede yatırım yapma kararı aldık” şeklinde cevaplıyor.
200 milyona yakın dev bir tüketici kitlesine sahip Brezilya’da Türk şirketlerine önemli fırsatlar olduğunu söyleyen Kurt, ekonominin de Türkiye’ye bir hayli benzediğini dile getiriyor. Brezilya’da şehirlerin büyük alanlara yayılması nedeniyle iş randevularında mesafeler ve trafik yoğunluğu dikkate alınması gerektiğini tavsiye eden Kurt, tüketim malları için en doğru giriş kapısının kişi başına gelirin en yüksek olduğu Sao Paulo, Rio de Janeiro, Minas Gerais, Esprito Santo, Rio Grande do Sul gibi büyük şehirler olduğunu söylüyor.

Brezilya pazarını son derece iyi tanıyan Kurt, Brezilya pazarına giriş için en uygun yöntemi fuarlar olarak gösteriyor.

Portekizceden sonra kullanılan en yaygın yabancı dilin İspanyolca olduğunu, İngilizce’nin ise fazla kullanılmadığını söylüyor. Bu yüzden iş adamlarına fuarlarda ve iş ziyaretlerinde tercüman bulundurmalarını tavsiye ediyor.

Kurt’un son tavsiyesi ise müşterilere yerinde dağıtım ağı oluşturabilmesi için, Brezilya’da bir şirket kurmak oluyor.

BAŞARI İÇİN NE ÖNERİYOR?

  Güneş Enerji Sistemleri Üreticisi Ser-Gün

■    Belli bir strateji çerçevesinde planlı hareket edin.

■    Brezilya gümrüklerinde bürokrasi ve işlem maliyetlerine dikkat edin.

■    Promosyon malzemeleri ve fuar katılımlarına önem veren bir kültüre sahip oldukları için bu noktalara dikkat edin.

■    Tele marketing bölgede tüketicilerin tercih ettiği bir yöntem. Bu nedenle bölgeye yönelik satış çalışmalarında bu kanalı da kullanılın.

■    Satış sonrası aktif müşteri hizmetleri ile müşterilerin karşılaşabildikleri sorunlara karşı çözümler sunun.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir