Şirket Haberleri

Akvaryum balıkları için doğal yem

Akvaryum balıkları için doğal yem
EGERT DOĞAL ÜRÜNLER / İZMİR

akvaryum baliklari icin yemTürkiye’de ilk kez spirulina yosun tabletini üreten Rüştü Tok, şimdi de akvaryum balıkları için yem üretmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 2 milyon TL’lik yatırımla bin metrekare kapalı alana sahip fabrika kuran Tok, ürettiği balık yemlerini Egert markasıyla piyasaya sunacak. Rüştü Tok, “Ülkemizde akvaryum balıkları için yem üreten birkaç şirket var. Ancak üretimleri son derece sınırlı. Pazarda ithal ürünlerin hakimiyeti var. Avrupa menşeli balık yemlerinin kilosu 50-200 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Biz büyük ölçekli üretim kapasitemiz ve maliyet avantajımız sayesinde pazara daha düşük fiyattan ürünler sunacağız” diyor.

Sürekli yeni işler peşinde koşan Rüştü Tok, Türkiye’ye beyaz hindiyi ilk getiren isim. Deyim yerindeyse hiç boş durmuyor.Yeni bir iş araştırırken Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Merkezi’ne gitmiş. İşte bu ziyaret Tok için adeta bir dönüm noktası olmuş. Burada spirulina ile ilgili bir proje önerisiyle karşılaşmış, işi uzun süre incelemiş ve yüksek kazanç imkanı olduğunu görünce de spirulina üretimine karar vermiş.

Rüştü Tok, ilk spirulina üretim çiftliğini 2003 yılında İzmir Kemalpaşa’da kurmuş. Ardından Manisa Turgutlu’da 200 dönümlük alandaki çiftliğini de faaliyete geçirmiş. Bu çiftliklerde üretilen ürünler “Egert Spirulina” markasıyla piyasada satılıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu