Anasayfa / Emlak Haberleri / Ali Âğaoğlu My Europe Projesinden 850 Konut Sattı

Ali Âğaoğlu My Europe Projesinden 850 Konut SattıAli Âğaoğlu, konut satışında gözünü yurt dışına dikti. Son olarak My Europe projesinden Suudi Arabistan kökenli bir şirkete 250 milyon dolar değerinde 850 konut satan Ağaoğlu, “Gelecek yıl sonunda yurt dışına 2 milyar dolarlık satış yapmış olacağız” diyor. Ağaoğlu, Maslak projesi için Fatih Ormanının kullanım hakkına sahip olan bir şirketi de satın aldı.

Gayrimenkul sektörünün en çok konut üreten ve en popüler isimlerinden biri olan Ali Ağaoğlu, son dönemde faaliyet yürüttüğü sektörlerin sayısını artırsa da amiral gemisi konuttaki yatırımlarını son hızla devam ettiriyor.

Avrupa’daki kriz nedeniyle gayrimenkulde gözünü Körfez ve Arap ülkelerine çeviren Ağaoğlu, bu alanda önemli bir girişimde bulundu. Suudi Arabistan kökenli bir şirkete My Europe projesinden 850 konut satan Ağaoğlu, bunun karşılığında 250 milyon dolar civarında bir satış geliri elde etti. Ağaoğlu’nun yurt dışı hedefleri büyük. Birçok projesinden yurtdışı için iddialı satış hedefleri koyan Ağaoğlu, gelecek yıl sonunu kadar 2 milyar dolarlık bir gayrimenkul satışıyla Türkiye’ye döviz kazandıracağını söylüyor.

Ağaoğlu’nun son dönemdeki en iddialı projelerinden biri olan Maslak’ta ise ilk etap satışlarının Mayıs ayı sonunda yapılması planlanıyor. Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’ni Maslak’a taşıyacaklarını söyleyen Ağaoğlu, “Burada oturanlar Fatih Ormanları’nda yürüyüş yapacak. Fatih Ormanları’nın kullanım hakkına sahip olan şirketi de satın aldık” diyor. Ağaoğlu, Türkiye’de yaptığı konutların artık yurtdışına da satılması konusunda kendine yeni hedefler belirledi.

İMZA ATILDI PARA ALINDI
Avrupa’daki krizin etkisi ve Türkiye’deki konut satışındaki durgunluğun da zorlamasıyla özellikle Körfez ve Arap ülkelerine odaklanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Göreceksiniz gelecek yıl sonunda yurt dışı pazarlara 2 milyar dolarlık gayrimenkul satmış olacağız” diyor.

Ağaoğlu’nun bu iddialı hedefinin arkasında elbette içinde bulunduğumuz günlerde Suudi Arabistan kökenli bir şirkete yapmış olduğu bir satış var. Bu şirkete My Europe projesinden tam 850 konut satan Ağaoğlu, bunun sonucunda da bu şirketten 250 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

  Kentsel dönüşüm bekleyen şirketler

Satış yapılan şirket, bu konutları Suudi Arabistan’da pazarlamaya başlamış. Ağaoğlu, gelişmeleri şöyle değerlendiriyor:

“Satılan konutların tamamı, My Europe projesinden. Şirket, bu konutları Suudi Arabistan’da pazarlamaya başladı. Alanlar, aynı zamanda İstanbul için büyük bir hareketlilik yaratmış olacak. Beyaz eşya, mobilya, diğer eşyalarla, sağlanan gelir daha da büyüyecek. Bu satışa ilişkin açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacağız. İmzayı attık, paramızı da aldık.”

Ağaoğlu’nun yurtdışına yönelik satılacak projeleri arasında Bodrum da var. Ağaoğlu, “Satılacak projeler Bodaım’dan başlayarak diğerlerini de kapsayacak. Bodrum’un planını yeniden yapıyoruz” diyor.

BODRUM’U DA SATACAK

Malum, Avrupa’da ekonomik kriz halen etkisini sürdürüyor. Buna karşın Körfez ülkeleri ve Suudi ArabistanlI potansiyel müşterileri için Bodrum projesini yeniden tasarlıyor Ağaoğlu. Bunlar dışında yürüyen projelerin yanı sıra Maslak’ta yeni proje dahil olmak üzere, bütün projelerinde yabancılara yönelik bir pazarlama yapacak. Ağaoğlu, “Söylediğim gibi 2 milyar dolarlık satış yapacağız” diyor.

Ağaoğlu, bu yıl Maslak, Bakırköy, Çekmeköy ve Ataşehir’de olmak üzere dört yeni konut projesini daha hayata geçirmeyi planlıyor. Sözünü ettiğimiz bölgelerde yaklaşık 10 bin konut yapacaklarını söylüyor. Bu projelerin arsa hariç toplam yatırım tutarı 1 milyar 400 milyon dolar, arsa dahil yatının tutarının ise 2.5 milyar dolar olması planlanıyor.

Ağaoğlu’nun Maslak’taki projesi için çalışmalar da son hızla ilerliyor. Muhtemelen mayıs ayı sonu itibariyle projesini sunup ilk etap satışlarına başlayacak olan şirket, metrekare fiyatının 5 bin TL olmasını öngörüyor. Ali Ağaoğlu, Nişantaşı ve Bağdat Cad-desi’ni Maslak’a taşıyacakları iddialı projesi hakkında şu bilgileri veriyor:

“İlk etapta metrekare birim fiyatları 5 bin lira civarında olacak. Buradaki proje çok özel olacak. Nişantaşı’nı, Bağdat Caddesi’ni buraya taşıyacağız. Burada oaıranlar, Fatih Onııan-ları’nda yürüyüş yapacak hale gelecekler. Fatih Ormanları’nın kullanım hakkına sahip şirketi satın aldık. Böy-lece, bu projedekiler, Londra’daki gibi Ilyde Park’ta yürüyüşünü yapabilecek.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir