Anasayfa / Ek İş, Ek Gelir / AlışverişX İle Nasıl Sanal Mağaza Açılır?

AlışverişX İle Nasıl Sanal Mağaza Açılır?
AlışverişX İle Nasıl Sanal Mağaza Açılır?

AlışverişX, 1999 yılında Kanada’da kurulmuş İ-Çözüm firması tarafından Türkiye’deki yatırımcılar hedeflenerek dizayn edilen, bir e-ticaret sanal mağaza sistemi.

Söz konusu b2c entegre ticaret sistemi sizlere binlerce üründen oluşan bir mağazayaya sahip olma şansı tanıyor. Hem de teknik bilgi ve yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan. Üstelik ürün temininden, teslimata kadar tüm işleyiş i-Çözüm tarafından üstleniliyor.

Sistem nasıl çalışıyor?

Alışveriş X seçmiş olduğunuz kategoride sanal mağazanızı açıyor. Konsepte uygun tasarımı hazırlıyor. Satacağınız ürünleri ekliyor. Siz ürünleri satıyorsunuz. Firma sizin adınıza tahsilatı yapıyor, satılan ürünleri müşterilere gönderiyor. Elde edilen geliri de hesabınıza yatırıyor.

Açacağınız mağazanızın konseptini dilediğiniz gibi tasarlayabiliyorsunuz. İsterseniz yalnızca bir kategoride satış yapan butik bir mağaza, isterseniz 15 farklı kategoride onbinlerce ürün satan geniş bir alışveriş merkezi kurabiliyorsunuz.

Üstelik tüm bunlar için, firma kurmanız, eleman çalıştırmanız, kira ödemeniz, sanal pos ve banka komisyonu ödemeniz, tedarikçi bulmanız, muhasebeci masraflarına katlanmanız, teslimat İle uğraşmanız gerekmiyor.

AlışverişX ile sanal mağaza açmanın maliyeti nedir?Yukarıda saydığımız tüm bu hizmetlere sadece 2.200 Liraya sahip oluyorsunuz. Sistemin tümünü siz kurmaya kalksanız, ürün tedariği, fiyatlama ve teslimat için harcayacağınız zamanı bir kenara bırakın, sistemsel alt yapıyı ve işler haldeki bir sanal mağazayı 15-20.000 Liradan aşağı kurma imkanınız yok.

Dolayısıyla sistem bu haliyle, ücretli çalışanlardan, girişimcilere, öğerncilerden, emeklilere kadar geniş bir kitleye hitap ediyor. Yurtdışında sıklıkla kullanılan bu sistemin Türkiye’ye de ayak basması, bu anlamda sevindirici. Ancak bazı konular hakkında uyarı yapmadan geçmeyelim.

Neleri göz önünde bulundurulmalıyım?

Şurası kesinki bu şartlar altında sanal mağaza açmak oldukça avantajlı. Birçok konuda verilen eğitimler olsun, danışmanlık hizmetleri olsun kesinlikle firma sizi destekliyor. Ancak konsept olarak, sanal mağaza ile para kazanmak bazı zorluklar içeriyor.

Öncelikle rekabet Tükiye’de bile çok fazla. İrili ufaklı 20.000 adet sanal mağaza olduğu dile getiriliyor. Dolayısıyla, sesinizi duyurmak için reklam harcamlarına para ayırmanız gerekiyor.

Kategoriyi doğru seçmek çok önemli. Ürünler hakkında fikrinizin olduğu bir kategori seçmenin faydanıza olduğu aşikar. Bunun yanında o kategorideki ürünlerin kar marjı, arz ve talep durumu yine belirleyici etkenlerden.

Yukarıdaki konuların internet ortamından ve piyasadan araştırılması şart. Ancak karar verme aşamasında, ek olarak sitemizde anlatılan Google Arama Trendleri ile Adwords Anahtar Kelime Aracının etkin olarak kullanılmasını ve teknik bir araştırma yapılmasını da kesinlikle tavsiye ederiz.

Sonuç olarak AlışverişX ile sanal mağaza açmak, bu konu ile ilgilenenlerin kesinlikle dikkate alması gerektiği bir hizmet. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler www.alisverisx.com adresini ziyaret edebilir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir