Anasayfa / Şirket Haberleri / Alman oyuncak devinden Çorum’a teklif!

Alman oyuncak devinden Çorum’a teklif!Almanya’nın oyuncak alanında en büyük 5 firmasından biri olan Gollnest-Kiesel KG firmasının Çorumlu iş adamlarıyla çalışmak için ticaret ataşesine müracaat ettiği bildirildi. Tahta, tekstil, plastik ve metalden çocuk oyuncaklarını Çin’de ürettirerek dünyaya pazarlayan Almanya’nın önde gelen oyuncak firmalarından Gollnest- Kiesel KG, Çorum’da çocuk oyuncaklarını üretebilecek veya proje hazırlayabilecek firmalarla çalışmak için Hamburg Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi’ne başvurdu.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, iş teklifini değerlendirmek için yakın zamanda Almanya’ya gideceklerini belirterek, şunları kaydetti: “Oyuncak alanında ve özellikle ahşap sanayiinde faaliyet gösteren işadamlarımızdan bir heyet oluşturacağız. Örneğin İskilip ilçemizden ahşap alanında yararlanabiliriz. Oluşturacağımız heyette sivil toplum önderlerinin yanı sıra bürokratlarımız da olacak. Firmanın teklifi, istekleri değerlendirilmek üzere Almanya’ya bir firma ziyareti yapacağız. Ziyaretin tarihi ve planı ilerleyen zamanda kararlaştırılacak.’’

GAZETE HABERTURK- HT EKONOMİ

  Ece’den Geleneksel Ramazan Ajandası ÇıktıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir