Anasayfa / Kariyer ve İş / Almanya’da çalışmak ister misiniz?

Almanya’da çalışmak ister misiniz?Seferihisar Belediyesi ile Almanya’nın Hamm Belediyesi arasında imzalanan protokol doğrultusunda açılacak hasta ve yaşlı bakım kursuna katılanlar Almanya’da iş bulabilecek.

Seferihisar Belediyesinden yapılan açılamaya göre, protokol kapsamında, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu işbirliğiyle düzenlenecek hasta, yaşlı ve engelli bakımı eğitimi kursunun takvimi belirlendi.

Sığacık Marina Ege Yelken Kulübü’nde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hamm Belediyesi Sağlık, Sosyal ve Gençlik Daireleri Genel Başkanı Theodor Hesse ve belediye yöneticilerinin katıldığı toplantıda, 20-35 yaş arası 50 kişinin kabul edileceği kursun 21 Şubat 2011’de başlaması ve 4 ay sürecek eğitimin ardından kursiyerlerin Almanya’daki 2 aylık staj programına katılması kararı alındı.
Almanya’da düzenlenecek staj programında başarılı görülenlere, burada çalışma imkanı tanınacak mesleki eğitim kursunun, DEÜ Seferihisar Fevziye Hepkon Meslek Yüksek Okulunda düzenleneceği bildirildi.

-”GENÇLERE YENİ İŞ İMKANI SUNMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ”-
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, imzalanan protokol ve düzenlenen kursun, gençlere yeni iş imkanı yaratılması açısından önem taşıdığını ifade etti.

Avrupa kıtasının yaşlandığını ve bu yaşlanmaya hazırlıklı olmadığını belirten Soyer, şunları kaydetti:

”Bizde de genç ve işsiz çok sayıda insan var. Bu işbirliğinin başlaması için gereken zemin var. 21 Şubatta ilçemizdeki Fevziye Hepkon Meslek Yüksek Okulunda eğitimler başlayacak. Birçok işsiz gencimize, iş kapısı olacak bir işe başlıyoruz. Hamm Belediyesi ile görüş alışverişimiz sürdükçe yeni şeyler çıkıyor. Daha birçok konuda ortaklaşa çalışmalar yapabiliriz. Bundan da memnuniyet duyuyoruz.”

AA

  Mezun etmeden patron yapan üniversitelerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir