Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Altın Fiyatları Daha Yükselir mi?

Altın Fiyatları Daha Yükselir mi?Altın Fiyatları Daha Yükselir mi?

ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner, Cumhuriyetçi ve Demokrat liderlerin er ya da geç borçlanma tavanı konusunda bir anlaşmaya ulaşılacağına inandığını söyledi.

Geithner, CNBC´ye yaptığı açıklamada yasa yapıcıların ve Obama yönetiminin bu güne kadarki en geniş, en büyük bütçe anlaşması üzerinde yoğun şekilde çalışmaya devam ettiklerini de vurguladı. Geithner ayrıca Avrupa´nın borç krizini aşmak ve bankacılık risklerini kontrol altına almak için daha zorlayıcı olması gerektiğine inandığını da ifade etti.
Sarı maden rekor üzerine rekor kırmaya devam etmektedir. 1600 dolar seviyelerini kolayca gören ve bu seviye üzerine çıktıktan sonra gün içerisinde 1607,20 dolar seviyelerine kadar yükselen sarı maden şuanda da 1603 dolar seviyesinde hareket etmektedir. Altın için yükselişlerin devam edeceğini ve 1618 dolar seviyelerine kadar yeni bir atak başlatacağını söyleyebiliriz. Ancak soluksuz yükselişlerden sonra yaşanabilecek tepki satışlarına dikkat etmeli ve gün içerisinde destek-direnç kırılışlarına göre işlem girmeliyiz. Yeni rekor seviyelerinden gelen tepki satışlarına alışık olduğumuz altın fiyatlarında olası düşüşler için hedef olarak 1571 ve 1535 dolar seviyeleri belirlenebilir. Ancak bu satışlar için önce belirlediğimiz pivot seviyesini kırması gerekmektedir. Artık 1775 ve 2000 dolar seviyelerinin konuşulduğu sarı maden Avrupa’daki borç krizi ve ABD’deki kredi notu düşme uyarısı altınıgüvenilir yatırım aracı olarak devam etmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de uzun vadebeklentileri yükseliş olan sarı maden için düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Teknik göstergelerin artık fiyatları belirlemekte zorlandığı sarı maden Fibonnaci yüzde100 düzeltme seviyesi olan 1618 dolar direncini geçmesi durumunda yüzde 161,8 düzeltme seviyesi olan 1704 seviyeleri hedeflenebilir. Bugün ABD borsaları açılışı sonrası ABD’den gelecek olan Konut Satışları haberi altında sert hareketlere neden olabilir. Ayrıca da ABD’de Apple, J&J, Coca-cola, Wells Fargo, Bank of America, Goldman Sachs, Bank of New York Mellon bilançoları izlenecek. Açıklanacak olan bu bilançolar paritede sert hareketler görülebilir. / Lider Forex

  Zengine Mevduat Faizi 15.5

Kaynak: Altın fiyatları daha yükselir mi?
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Zenginlere Özel Portföy Önerileri

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tanımına göre, cebinde 1 milyon TL nakit parası olanlar “nitelikli yatırımcı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir