Anasayfa / Kültür Sanat / Altın Portakalda Yarışacak Filmler 2011

Altın Portakalda Yarışacak Filmler 2011

Altın Portakalda Yarışacak Filmler, Antalya Kültür Sanat Vakfı, 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, Film Festivali’nde yarışacak kısa film ve belgeseller, Altın Portakal Heykeli, Altın Portakal Film Festivali, film festivali, Ali Ata Bak, AKSAV, Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Altın Portakal

48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali
Altın Portakalda Yarışacak Filmler Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışacak kısa film ve belgeseller belli oldu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı&AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, bu yıl Altın Portakal’a başvuran 274 kısa film arasından 20; 104 belgesel film arasından yine 20 filmin yarışmaya seçildiğini bildirdi.

En İyi Kısa Film için yarışacaklar

Altın Portakal Film Festivali programı içinde yer alan Ulusal Kısa film Yarışması 8 – 14 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarışma sonunda birinci gelen kısa filme 10 bin TL para ödülü ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

Ön Jüri değerlendirmesi sonunda:

Orhan İnce’nin yönettiği ‘Ali Ata Bak’, Özlem Mengilibörü’nün yönettiği ‘Ankara Nox’, Yiğit Evgar’ın yönettiği ‘Başlangıç’, Can Eren’in yönettiği ‘Baydara Edra’nın Kaderi’, Ertuğ Tüfekçioğlu’nun yönettiği ‘Direk Aşk’, Tuna Balkan’ın yönettiği ‘Dua’, Denizcan Yüzgül’ün yönettiği ‘Ekodenge’, Tanju Berk’in yönettiği ‘Eski Koltuklar’, Deniz Tarsus’un yönettiği ‘Garotte’, Ömer Çağlar Turhan’ın yönettiği ‘Gezinti’, Can Mengilibörü’nün yönettiği ‘İnfantil Amnezi’, Abdulbaki Yavuz’un yönettiği ‘Jurnal’, Alper Yılmaz’ın yönettiği ‘Karanlığın İçinde Kireç Badanalı Ev’, Denis Durul Metin’in yönettiği ‘Mi Hatice’ , Merve Yıldıran’ın yönettiği ‘Malık Adlı Bir Balık’, Emre Akay’ın yönettiği ‘Kırmızı Alarm’, Arin İnan Arslan’ın yönettiği ‘Pera Berbange’, Tufan Taştan’ın yönettiği ‘Ve Jülyet’, Emel Tozlu’nun yönettiği ‘Yem’, Murat Tümer’in yönettiği ‘Top’ adlı filmler,Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Kısa Film Yarışması’na seçildiler.

Belgesel’in 20 yarışmacısı

Başkan Mustafa Akaydın, Altın Portakal’a bu yıl başvuran104 belgesel filmin 20’sinin ‘En İyi Belgesel Film’ ödülü için yarışacağını bildirdi. Akaydın, yarışmaya başvuran 104 belgeselin 40’ının, yönetmenlerinin İlk filmi olduğunu; bu 40 filmden 5’inin yarışmaya seçilen 20 film arasına girmeyi başardığını söyledi.

Ulusal Belgesel Film Yarışması ana jürisinin yapacağı değerlendirme sonunda En İyi Belgesel seçilen filme 15 bin, En İyi İlk Belgesel’e 5 bin TL parasal ödül ve Altın Portakal Heykeli verilecek.

Ön Jüri değerlendirmesi sonucunda:

Aziz Çapkurt’un yönettiği ‘Annem Barış İstiyor’, Gökhan Bulut ve Cem Kaya’nın birlikte yönettikleri ‘Arabesk’, Sabite Kaya’nın yönettiği ‘Bedensiz Ruhlar’, Didem Şahin’in yönettiği ‘Benim Ali Sami Yen’im’, Rüya Arzu Köksal’ın yönettiği ‘Bir Avuç Cesur İnsan’, Nagihan Çakar’ın yönettiği ‘Büyükaşık’lar’, Adam Isenberg’in yönettiği ‘Dilsiz Bir Hayat’, Vahid Azarnavid’in yönettiği ‘Dört Bir Yanım Sibirya’dır’, Mehmet Özgür Candan’ın yönettiği ‘Geçmiş Mazi Olmalı’,Zeynep Merve Uygun’un yönettiği ‘In Out’, Okan Avcı’nın yönettiği ‘Kadim’, Özgür Fındık’ın yönettiği ‘Kara Vagon / Dersim Sürgünleri 1938’, Murat Aydın’ın yönettiği ‘Krahen-Und Kalifeujahre’, Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu-Ethem Özgüven’in birlikte yönettikleri ‘Kum’, Tunç Erenkuş’un yönettiği ‘Oğlunuz Erdal’, Nefin Dinç’in yönettiği ‘Öteki Kasaba’, Soner Sevgili’nin yönettiği ‘Pera Güzeli’, Elif Demoğlu’nun yönettiği ‘Son Amazon’, Erkal Tülek’in Yönettiği ‘Sudaki Suretler’, Kudret Güneş’in yönettiği ‘Sur Les Traces de BEDİA’ adlı filmler,

48. Festivalin Ulusal Belgesel Film dalında yarışmaya hak kazandılar.

Antalya Kültür Sanat Vakfı Hakkında:

Antalya Altın Portakal Film Festivali, Avrupa ve Asya´nın en köklü film festivallerinden biri, ülkemizin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir.Ulusalda elde ettiği deneyim ve başarıyı, 2005 yılından itibaren uluslararası platforma taşıyarak büyük bir sinema etkinliği haline gelen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, Antalya´yı ve Türk sinemasını kucaklarken, dünya sinema platformunda iddialı bir film festivali olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde, Ulusal ve Uluslararası Yarışma´nın yanı sıra, Ulusal Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması da yer almaktadır. Festivalimizde ayrıca, başta Asya ve Avrupa sineması olmak üzere, dünya sinemasının önemli ve saygın isimlerinin filmleri de sinemaseverlerle buluşmaktadır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. “Sur Les Traces de BEDİA” iddialı bi film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir