Anasayfa / Kariyer ve İş / Altın Yıldız Dokuma Kumaş Fabrikasına Eleman Alımı

Altın Yıldız Dokuma Kumaş Fabrikasına Eleman AlımıAltınyıldız eleman alımını Cami’den duyurdu

Altınyıldız eleman alımı

Çerkezköy’deki yeni fabrikasına taşınan Altınyıldız, eleman almak isteyince işe müezzin el attı. Camiden verilen “Altınyıldız işçi arıyor” vaazı üzerine 14 bin kişi iş başvurusu yaptı. Yenibosna’daki araziler değer kazanınca, ‘Bu kadar değerli arazide fabrika olmaz’ deyip 10 milyon dolar yatırımla Çerkezköy’deki yeni fabrikasına taşınan Altınyıldız, 900 kişiyi işe aldı. 4.5 ayda 14 bin başvuru aldıklarını dile getiren Altınyıldız Genel Müdürü Zeki Çaputlu, “Çerkezköy’de 2008 yılındaki krizden sonra çok fazla tekstil fabrikası kapandığı için birçok kalifiye eleman işsiz kalmıştı. Biz de yeni fabrikada kapasite artırınca ek istihdam için 900 kişilik bir kontenjan açtık” dedi. Eleman alınacağını duyan caminin müezzinin ‘Altınyıldız işçi arıyor, iş arayanlar başvursun’ diye vaaz verdiğini vurgulayan Çaputlu, “Çok kısa sürede 14 bin başvuru aldık ve hepsi kalifiye elemandı” diye konuştu. Çaputlu, Aksu İplik fabrikasını uzun soluklu kiraladıklarını ve işbirliklerinin süreceğini belirterek, “Aksu’yu 4 bayisi ve logosu ile kendi içimizde yaşatıyoruz. Tekstilde çalışanlardan 300 kişi Aksu portföyünden geldi. Aksu’nun lisansı bizde. Şu anda çift markayı yönetiyoruz” dedi.
2015 PLATİN ÇAĞIMIZ OLACAK
Türkiye’nin şu anda altın çağını yaşadığına değinen Çaputlu, “2015’te ise tekstil ve hazırgiyim platin çağını yaşayacak. Türkiye ekonomisi için de aynı şeyi düşünüyorum” dedi. 100 gün gibi kısa bir sürede, üretim kaybı yaşamadan yeni fabrikaya taşındıktan sonra kapasiteyi yüzde 50 civarında artırdıklarını söyleyen Çaputlu, tekstilde 2010 yılında 9.5 milyon metre olan üretim kapasitesini 2011 yılında 13.5 milyon metreye çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Çaputlu, “2012’de kârlılık büyümesini hedefliyoruz. 2010’da ihracat rakamımız 32 milyon dolardı, 2011’de 50 milyon dolar ihracat hedefliyoruz”dedi. Çaputlu 2011’de 600 milyon liralık ciro hedeflediklerini kaydetti.

İran pazarına 3 mağaza ile giriyor
ALTINYILDIZ’IN geçen yıl İran’da kendi şirketini kurduğunu ifade eden Zeki Çaputlu, “En geç ağustosta Altınyıldız Classics markası ile İran’ın İstinye Park’ı sayılan Tahran’da 3 mağaza açacağız. Sonrasında franchising düşünüyoruz. Sırada, 2012’de Rusya pazarı var” diye konuştu.

Akıl baştayken emeklilik yok
HER gün fabrikayı ziyaret eden Altınyıldız’ın kurucusu Osman Boyner emekli olmayı düşünmediğini söyledi. Babasının kendisine ‘Aklın başında ise emeklilik yok, o zaman fikirlerinle herkese ulaşırsın’ dediğini anlatan Boyner, 104 yaşında ölen babasının, 100 yaşında bile kendisini çağırıp nasihat ettiğini söyledi. Çerkezköy’deki yeni fabrikasına taşınan Altınyıldız, eleman almak isteyince işe müezzin el attı. Camiden verilen “Altınyıldız işçi arıyor” vaazı üzerine 14 bin kişi iş başvurusu yaptı. Sabah

İş Kurmak İçin Bayilik Veren Firmalar


32 Yorumlar

  1. Özkan GEDİKLİ

    Ram operatörüyüm iş arıyorum 0535 980 22 23

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir