Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Alüminyum Kurşun Geçirmez Zırh Üretildi

Alüminyum Kurşun Geçirmez Zırh ÜretildiNano Teknoloji İle Alüminyum Kurşun Geçirmez Zırh Üretildi, Çelikten 3 Kat Daha Hafif, Çelikten Güçlü ve Hafif Zırh, Bor Madeninden Kurşun Geçirmez Zırh

NNT Nanoteknoloji Bor A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurşun geçirmez alüminyum zırhın, tüm savunma sanayisine ait projelerde, özel sektörlerde, zırhlı olması gereken çelik yelekler dahil olmak üzere yüzlerce alanda kullanılabileceğini ifade etti. Akın, buluşlarının dünyada bu sektörde çığır açacak nitelikler taşıdığını savundu.
Merkezi Kırklareli’nde bulunan NNT Nanoteknoloji Bor Ar-Ge A.Ş. araştırmacıları, uzun yıllar üzerinde çalıştığı ARGE projelerinin sonunda, nanoteknoloji ile boru kullanarak ”beş milimetre boyutunda alüminyum kurşun geçirmez zırh” üretti.
Tüm testleri tamamlanan METABORON isimli alüminyum zırh, çelik zırhlıların üç kat hafifletilmesini ve hareket kabiliyetlerinin artmasını sağladı.

Dünyada da ilk kez üretilen ve tüm testleri sonunda etkinliği kanıtlanan zırh, çelik zırhlıların üç misli hafifletilmesini ve hareket kabiliyetlerinin artmasını sağladı.
Dünyada fiyatı ve üretimi giderek düşen çelikten daha çok mukavemet sağlayan zırhın, ülkeye zırhlı araç sektöründe seri üretim imkanı verebileceği, hafif ve ağır otomatik silahlara karşı tam koruma sağlayacağı belirtiliyor.

AA

  Türkiye'de İlk Elektrikli Spor Otomobil EtoxYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir yorum

  1. bence zırhlar farklı şekilde olmalı mesela bu zırh insan üstüne taşınırsa bi kolay yol var o zırhı üzerine çok dayanıklı çelikten ucu sivri bir komutla devreye giren malzemeler eklemek zırhı dahada güclendirir yani gelen mermi zırha hasar veremeden ortadan 2 ye ayrılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir