Anasayfa / Kariyer ve İş / Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi AlımıAmasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
Amasya Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapmaktadır. Amasya ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu alımın ilanı aşağıda yer almaktadır. Üniversite bünyesinde kariyer yapmayı hedefleyen takipçilerimiz ilanı inceleyerek başvurularını yapabilirler.

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden
Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dalı itibariyle unvanı ve şartları belirtilen Üniversitemiz Eğitim Fakültesinde açık bulunan Doçent kadrosuna 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki aranan şartları taşıyan öğretim üyeleri alınacaktır.
Doçent kadrosuna müracaat eden adayların 2547 sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 24. maddesinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları ve “Amasya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri” hakkındaki Üniversitemiz Senato kararı ile belirlenen koşulları yerine getirmeleri ve belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
Doçent kadroları daimi statüde olup başvuracak adaylar;
Dilekçe ve Ekleri
1 – Başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçe
2 – Fotoğraf (2adet)
3 – Özgeçmiş
4 – Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi (Noter Onaylı)
5 – Yayın listesi
6 – Yabancı dil belgesi (varsa)
7 – Kurum dışından başvuranlardan Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi
8 – Askerlik durum belgesi (Kurum dışından başvuranlardan)
9 – Nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru Dosyası (4 nüsha)
1 – Özgeçmiş
2 – Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi (Noter Onaylı)
3 – Yayın Listesi

NOT:
1- Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanlığına 4 takım dosya ile birlikte teslim edeceklerdir.
2 – Eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3 – Başvurulan birimlerce yapılacak ön (şekli) incelemeye göre anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayıp, başvuru belgeleri iade edilmeyecektir.
4 – Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler.
5 – İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

  Erzincan TEİAŞ Elektrik Teknisyeni Alım İlanı

Birimi; Bölümü; Anabilim Dalı; Unvanı; Derecesi; Adet; Açıklamalar
Eğitim Fakültesi; İlköğretim Bölümü; Fen Bilgisi Eğitimi; Doçent; 2; 1; “Kimya Eğitimi” alanında Doçentlik unvanı almış olmak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir