Anasayfa / Kariyer ve İş / Amirleri Zor Konuşmalarla Başa Çıkma Sanatında Eğitin

Amirleri Zor Konuşmalarla Başa Çıkma Sanatında Eğitinİşleri kendi başına halletmeyi seven türden bir işletme sahibi olanız da, altınızda çalışan amirlerin geçimsiz çalışanlarla yüzleşmeleri gereken zamanlar da olacaktır. Amirlerin gerilimli görüşmelerle başa çıkacak eğitime sahip olduklarından emin olmalısınız. Bu tip konuşmalar şansa bırakılmayacak kadar önemlidir.

amirleri
Anlaşmazlıklarda çözüm yaratma konusunda eğitilmiş bir amir öfkeye kapılıp, çalışana ayrımcılık veya cinsel taciz olarak yorumlanabilecek bir söz söylemeyecektir.

Northport, New York’taki Çalışma Uygulamaları Danışmanlığı’nın sahibi olan Diane Pfadenhauer şöyle diyor: “İşin çoğu kelime seçiminiz, ses tonunuz ve çalışanın kendisini tehdit altında hissetmesine neden olmanın aksine, onun çalışma performansına odaklanacak konuşmamzdır.”

İş yerinizin bir insan kaynakları departmanı varsa, eğitimi oradaki uzmanların vermesini isteyin veya sıklıkla danıştığınız bir çalışma hukuku avukatı varsa, ondan geçimsiz çalışanlarla nasıl başa çıkılacağı hususunda günlük bir seminer vermesini rica edin.

Bir şirketi hukuki bir bataklığa çekmek için tek bir gaf yeterlidir. Yine de çok küçük bir yatırımla bunun olması önlenebilir.

  İş Yerinde Mutlu Olmak İçin ÖnerilerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir