Anasayfa / Şirket Haberleri / AMWAY/TÜRKİYE BENCMARK OLDU

AMWAY/TÜRKİYE BENCMARK OLDUAmway, 1994 ten bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor, rinde ev bakım kategorisinde 11 farklı ürün seçeneği bulunan şirket, doğrudan satış sektöründe şu an 500’ün üzerinde ev bakım, kişisel bakım, cilt bakımı ve kozmetik, zinde yaşam ve beslenme destek ürünleri ve ev teknolojisi kategorilerinde ürün satışı yapıyor.

Son 10 yıldır sergilediği istikrarlı büyüme grafiği ile 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren Amway’in dünyadaki en önemli odak pazarlardan biri olan Türkiye, bu ülkeler içinde dünyada 15’inci, Avrupa’da da 4’üncü büyük pazar konumunda. 1994’te 5 milyon dolar olan cirolarının bugün 140 milyon TL’yi aşmış durumda olduğunu söyleyen Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, 2012 hedefimiz 170 milyon TL olduğunu belirtiyor. 200 bini aşan serbest girişimci sayısı ile dünyada ilk 10’a girebilme hedeflerinden de bahseden Ergün, geçen yıl şirketin globalde yüzde 17 büyürken Türkiye’de yüzde 27’lik büyüme kaydettiğinin altını çiziyor. Bu pazarda Türkiye, şirketin en hızlı büyüdüğü pazar oldu.
Avrupa’daki diğer Amway şirketlerinin Türkiye’nin son iki yılda gösterdiği başarılı perfonnansından ötürü ülkeyi benchmark olarak aldığını vurgulayan Ergün, Türkiye’nin operasyon, verimlilik ve müşteri ilişkilerindeki başarısının örnek alındığını söylüyor. Şirket, başansını ekibine verdiği mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerine borçlu. Ergün, çalışmalarını şöyle anlatıyor: “2012’de ‘Amway Akademi’ eğitim programı ile serbest girişimcilerimize Türkiye’nin her yerinden katılabilecekleri online eğitim imkanları sağladık. Çalışanlarımızın kişisel gelişimi ve çalıştıklan iş sahasına uygun profesyonel eğitim modülleri ile internet üzerinden takip edebilecekleri Amway Business School – Amway Iş Okulu ‘nu açtık.”

  Elektroworld Mağazaları Büyüme Rekoru KırıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir