Anasayfa / Ekonomi-Finans / Anadolu Hayat Emeklilik yatırım fonları

Anadolu Hayat Emeklilik yatırım fonları
Geçtiğimiz yıl müşterilerine sektör ortalamasının oldukça üzerinde kazandırmaya devam eden Anadolu Hayat Emeklilik yatırım fonları, yüksek getiri performansları ile yatırımcısının yüzünü güldürdü. 2010 yılında sektör fonlarının ağırlıklı ortalama getirisi yüzde 9,6 iken Anadolu Hayat Emeklilik fonları yüzde 11,7 getiri sağladı. Genel Müdür Mete Uğurlu ‘Elde ettiğimiz bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz. 2010 yılı sonunda faiz getirisi içermeyen Alternatif Kazanç Fonu’nu kurduk. Yine yılsonunda kurduğumuz gelişen ülkelerin büyüme potansiyeline ortak olmak isteyen, agresif risk profilindeki yatırımcılar tarafından tercih edilen BRIC Plus Fon’unun büyüklüğü henüz 3 ayı bulmayan kısa bir sürede 12,5 milyon TL’nin üzerine çıktı. 2011 yılında da kuracağımız yeni fonlar ile yatırım seçeneklerimizi artırarak katılımcılarımıza sektör ortalama getirisinin oldukça üzerinde bir getiri oranı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

Başarımızda yaygın bankasürans ve acente ağımızın önemi büyükBireysel Emeklilik ve hayat sigortaları satışlarının büyük bir bölümünü İş Bankası şubelerinden gerçekleştirdiklerini ifade eden Uğurlu, ‘Şu anda Türkiye İş Bankası, HSBC, Anadolubank, TSKB ve Albaraka ile çalışıyoruz. Dağıtım kanalı anlamında yaklaşık 1700 banka şubesinde satış ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştiriyoruz’ dedi. Sistemde bankasürans alanında iş ortaklığını geliştirebilen ve dağıtım kanallarını genişletebilen şirketlerin başarılı olacağını savunan Genel Müdür, bireysel emeklilik sisteminin geniş kitlelere ulaştırılmasında bankacılığın kritik önemde olduğunu vurguladı. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde müşteriler kısa vadeli değil 15-20-25 yıl gibi uzun vadeli yatırımlar yaptıkları için bankaların da uzun vadede hem ciddi bir komisyon geliri elde ettiklerini hem de kendi ürünlerini rahatlıkla pazarlayabilecekleri sadık bir müşteri kitlesi kazandıklarını dile getirdi. Anadolu Hayat Emeklilik, bugün sayıları 300’e yakın özel acentesi ve 300’ü aşan direkt satış ekibi ile Türkiye’nin en yaygın dağıtım ağına sahip bireysel emeklilik şirketi olarak yaklaşık 1,5 milyonu aşan müşterisine hizmet veriyor.

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Hakkında:

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Türkiye’nin halka açık ilk ve tek emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Hayat sigortalarında liderliğini sürdürürken Bireysel Emeklilik Sisteminde de ulaştığı müşteri sayısı ile zirveye yerleşti. Bir Türkiye İş Bankası iştiraki olan Anadolu Hayat Emeklilik’in hisse senetleri, İMKB Ulusal Pazarı’nda ANHYT sembolü ile işlem görmektedir. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan Anadolu Hayat Emeklilik; İstanbul (2), Ankara, Adana, Bursa ve İzmir’de bulunan bölge müdürlükleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki şubesi, direkt satış ekibi ve 300’e ulaşan acentesiyle ürünlerini müşterileriyle buluşturmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir