Anasayfa / Turizm ve Tatil / Anadolu Jet Kampanyaları İle Mardin Gezi

Anadolu Jet Kampanyaları İle Mardin Gezi

Anadolu Jet Kampanyaları İle Mardin Gezi

Memleketim olan Mardin’e çok küçük yaşlarda gitmiştim. Mardin’le ilgili hafızamda hayal meyal hatırladığım birkaç şey kalmıştı. Bu yıl kullanacağım iznimi Ege ya da Akdeniz sahillerinde geçirmek yerine, köklerimin dayandığı bu şehri görmeye ve tanımaya ayırmak istiyordum.

Uygun fiyatlı bir otel ve ucuz uçak bileti bulabilmek için araştırma yapmaya başladığımda seyahatlerimde her zaman faydalandığım ve rahatça rezervasyonlarımı yapabildiğim alobilethatti.com adlı internet sitesini ziyaret ettim. Birçok otel seçeneğinden birini tercih ettikten sonra, yine birçok hava yolu firmasının uçak biletini bulabileceğim bu sitede, firmalar arası fiyat karşılaştırması yaparken Anadolu Jet Kampanyaları dikkatimi çekti. Salı ve Çarşamba günü olan yurtiçi uçuşlarda çok makul fiyatlarla uçuş imkanı sağlıyordu bu benim için büyük bir fırsattı. Hem yıllardır görmek istediğim memleketimi görecektim hem de bunu çok ekonomik olarak gerçekleştirmiş olacaktım. Yine her zamanki gibi en ucuz Uçak Bileti Kampanyaları bulmak, bu site sayesinde çokta kolay olmuştu. Kampanyalı ucuz uçak biletimi almak ve otel rezervasyonumu yapmak için alobilethatti.com’un çağrı merkezini aradım ve on dakika sonra yolculuk için yapmam gereken en önemli şeyleri halletmiştim. Gezimin başlangıcı olan uçak yolculuğumda Anadolu Jet’le hiçbir sıkıntı yaşamadan konforlu bir şekilde Mardin’e vardığımda buranın ne kadar büyülü bir şehir olduğunu fark ettim ve dolaşıp gezmeye başladığımda bu güzellikleri daha önce gelip görmediğim için kendimden utandım.Muhteşem Mezopotamya manzarası, tarihi dokusu, korunmuş taş evleri, geceleri ortaya çıkan gerdanlığı, camileri, kiliseleri, pek çok el sanatı, Müslüman ve Süryanilerden oluşan kardeş ve sıcakkanlı halkı, yöresel şahane yemekleri ve daha saymakla bitmeyecek birçok güzellik vardı. Hayatımda pek çok şehir gezmiş olmama rağmen gördüğüm yerler arasında beni en çok etkileyen ve aklımda kalan yer bu şehir oldu. Bir haftalık bu gezim bitip evime döndüğümde, Mardin bende öyle büyük bir etki bırakmıştı ki ömrümün bir kısmını mutlaka burada geçirmek üzere karar verdim. Sokaklarında gezerken kendinizi masallarda hissettiğiniz bu şehir kesinlikle görülmesi gereken bir yer.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir