Anasayfa / Kariyer ve İş / Anadolu Kaplanları’nın Sembol İsmi Mustafa Boydak

Anadolu Kaplanları’nın Sembol İsmi Mustafa Boydakmustafa boydakGaziantep denilince akla ilk nasıl akla Konukoğlu geliyorsa, Kayseri için de Boydak ailesi o anlamı taşıyor. Bugün Kayseri, mobilya sektörünün merkezi, Anadolu sermayesinin en güçlü şehirlerden biriyse, bunda Boydak Ailesi’nin çok büyük bir rolü var. Ailenin vitrininde olan isim ise hiç kuşkusuz Mustafa Boydak.

Babası ve amcası tarafından 1957 yılında küçük marangoz atölyesi olarak kurulan şirketin Türkiye’nin en önemli holdinglerinden birine dönüşümünde Mustafa Boydak’ın kardeşleri ve kuzenleri ile birlikte çok önemli bir rolü var.

Aslında Boydak ailesinin sanayileşme öyküsünü, Anadolu’daki dönüşümün, Anadolu kaplanlarının ortaya çıkışının da bir özeti olduğu rahatlıkla söylenebilir. Sekiz sektörde 38 şirkete sahip Boydak Holding, geçtiğimiz yıl 5.6 milyar lira ciro gerçekleştirdi. Bu yılın hedefi ise 6.5 milyar TL. Boydak Holding, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde altı, ikinci en büyük sanayi kuruluşu listesinde ise üç şirketi ile yer alıyor.
Kayseri’nin Hacılar ilçesinde dünyaya gelen Boydak, ilk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Boydak Grubu’nun ikinci kuşak yöneticisi olan Mustafa Boydak, Muğla Üniversitesi işletmecilik Yüksek Okulu işletme Yönetimi Bölümü’ndeki eğitiminin ardından HES Kablo’da bakır üretim biriminde iş hayatına atıldı.

Aile işlerinin hemen hemen tüm süreçlerin çalışan ve aktif yöneticilik yapan Boydak, bugün Hes Kablo Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kumlu Başkanlığı görevleri ile birlikte Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve grubun birçok şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyor.

Mustafa Boydak’ı Anadolu’nun en etkin isimlerinden biri yapan tabii ki sadece iş hayatındaki başarıları değil. Ailenin en dışa dönük ismi olarak ön plana çıkan Boydak, 2005’ten bu yana Türkiye’nin en aktif odalarından biri olan Kayseri Sanayi Odası’nın da başkanlığını yürütüyor. Kayseri Sanayi Odası, onun döneminde adeta karınca gibi çalışarak çok önemli projelere imza attı.

  Turizmci en çok resepsiyonist arıyor

1998’den beri Türkiye Sanayici ve işadamları Derneği (TÜSlAD) üyesi olan Boydak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde yönetim kumlu üyesi olarak da görev yapıyor.

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir