Anasayfa / Kariyer ve İş / Anadolubank 2014 Yılında 120 Yeni Personel Alacak

Anadolubank 2014 Yılında 120 Yeni Personel Alacak
STAJ YAPANLARI TERCİH EDİYOR

Halen 116 şube ile hizmet veren Anadolubank 2013 yılını 117 şube ile kapatacak. 2015 yılında şube sayısını 150’ye çıkartmayı hedeflediklerini söyleyen Anadolubank Genel Müdür Yardımcısı İsmet Demir, “Bu strateji doğrultusunda 2014 yılında 10-15 arasında yeni şube açılışı planlıyoruz.

anadolubank personel alimi

Böylece 2014 sonunda toplam şube sayımız 130 civarına ulaşacak. Yeni şubelerimizin açılacağı lokasyonu belirlerken, bu ilde şubemiz yok buraya da şube açmalıyız diye bir bakış açımız yok. Önceliğimizi ekonominin, ticaretin canlı olduğu yerler için kullanıyoruz. Bu lokasyonlar şubemizin bulunduğu illerde de farklı illerde de olabilir” diyor.Anadolubank’ta halen 2 bin 113 personel çalışıyor. Yeni şube açılışlarına bağlı olarak banka ilave 100-120 arasında yeni personel alımı yapmayı planlıyor. Demir, işe almayı planladıkları personelde aradıkları kriterleri ise şöyle özetliyor:

“İşe almayı düşündüğümüz personel arasında, açılacak şubenin türüne göre KOBI, ticari, işletme, bireysel bankacılık veya tarım bankacılığı alanlarmda deneyimli portföy yöneticileri olacak. Bunun yanı sıra bankacı olarak yetiştirmek üzere yeni mezun adaylar da alınacak. Üniversitelerin dört yıllık fakültelerinden yeni mezun adayları genel yetenek sınavı, kişilik envanteri ve mülakat sürecinden sonra bankamıza dahil ediyoruz.

Yeni mezun adayların şubelerimizin operasyon servisinde gişe asistanlığı ile başlayan ve bankamızın yöneticilik pozisyonlarına kadar varabilen kariyer yolculukları, ağırlıklı olarak şubelerimizin pazarlama bölümlerinde devam ediyor. İşe alım sürecinde, genel olarak adayların yetkinlikleri ve kariyer beklentilerinin yapılacak işle ve bankamız kültürüyle uyumlu olmasına dikkat ediyoruz. Deneyimli adaylarda geçmiş dönem başarıları, yeni mezun adaylarda adayın öğrencilik sürecinde staj yapmış olması, sosyal faaliyetlere katılması, yarı zamanlı işlerde çalışmış olması yani aktif yaşamın içinde olması gibi unsurlar pozitif etki yapıyor.”

anadolubank insan kaynakları


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir