Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Android İşletim Sistemini Kullanan Cihazlar

Android İşletim Sistemini Kullanan Cihazlar2012’de günlük 1.6 milyon bu tür cihazın kullanıma açılacağı tahmin ediliyor. Android işletim sistemi Google’ın destek verdiği, büyümesi için önemli adımlar attığı bir yazılım. Mobil dünyada fırtınalar koparıyor.

Doğru zamanda tablet bilgisayarlara girdi, telefonların büyük bir bölümü onunla büyümeye başladı. Android yıllar önce Google’ın satın aldığı basit bir şirket olmaktan çıkarak dünyanın en büyük işletim sistemi olmaya doğru emin adımlarla gidiyor.

Cep ve tablet önemli

Haziran ayı itibarıyla içinde Android işletim sistemi olan cihazların günlük açılma sayısı 500 bine geldi. Bu rakam ekim ayında günde 1 milyona varacak. 2012 yılında günde 1.6 milyonu bulacak. Bu hızla giden artışlardaki en büyük etken tabii ki şirketlerin Android telefon ve tabletlere olan yoğun ilgisi.

Türkiye’de telekom şirketleri öncü oldu

Türkiye’de Android cihazların yayılmasına telekomünikasyon şirketlerinin de katkısı var: Turkcell geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü akıllı ve hesaplı T10 modeliyle oldukça fazla satış yaptı. Aynı şekilde Türk Telekom dünyanın en iyi tabletleri arasında gösterilen Motorola Xoom ile piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

Avea HTC ile yürüyor

Avea, cihaz kampanyalarına bir yenisini ekledi: Avea’nın yeni kampanyasıyla HTC Incredible S modeli 27 Haziran-31 Ağustos tarihleri arasında 24 ay taahhütle ayda 69 TL’ye alınabilecek. Üstelik taahhüt süresi boyunca her ay 1 GB internet ücretsiz olarak sunulacak.

Yeni ‘Office’ bulutlardan geliyor

Bulut Bilişim kavramı bilişim tarihinde önemli bir dönemeç sayılıyor. Artık dosyalarımızı internet üstünde saklayacak, yazılımlarımızı bilgisayara indirmek yerine yine web üstünde bize ayrılmış alanlardan kullanacağız.
Kullandığın kadar öde

Bu alanda önemli adımlar atan Microsoft, devrimci bir kararla bilgisayarların olmazsa olmazı ‘Office’i internete taşıdı. Bundan böyle sunumlar, tablolar ve dokümanları internet üstündeki uygulamalar sayesinde hayata geçirilecek. Bunun için de tek seferlik para vermek yerine “kullandığın kadar öde” yaklaşımıyla daha da farklı hale getirecek.

Fiyat 2-27 dolara arası

Office 365 adı verilen bu yeni ofis uygulamaları seçilecek pakete göre kullanıcı başına ayda 2 ila 27 dolar arasında bir kullanım bedeline sunulacak. Bundan böyle bilgisayarlarda dosyalar tutulmayacak, her şey web üzerinde şifreli alanlarda olacak, istediğiniz zaman bu dosyalar istediğiniz kişilerle paylaştırılabilecek.

  Hybrid Porsche, otomobil fuarını salladı

Windows XP hâlâ gözde

2001’de piyasaya sürülen Windows XP hâlâ önemini koruyor. Yapılan bir araştırmaya göre bilgisayarların yüzde 40’ına yakınında bu sistem var. Microsoft’un son gözdesi Windows 7’nin payı ise yüzde 36.5. Uzmanlar bunun sebebini XP’nin doğru zamanda kullanıcılar arasında çok gözde olmasına ve bu işletim sisteminin ardından çıkan Windows Vista’nın yeterince ilgi görmemesine bağlıyor.

Mürekkep elektroniğe bulandı

Türkiye’de tablet sayısı giderek artarken pahalı olanlar kadar çok ucuz tablet modelleri de satışa sunulmaya başlandı. Reeder isimli markanın Türkiye’ye getirdiği LITE modeli bunlardan biri.

‘Kağıttaki gibi’ etkisi

Elektronik mürekkep konusunda çok önemli adımlar atan Reeder, kağıttan okuma etkisi yaratacak bir ürün geliştirdi. 167 DPI çözünürlüğünde ve sadece 220 gram. PDF, HTML, TXT, JPEG gibi formatlarda kitap okutma imkanı sağlayan bu cihazın pili de 5 bin sayfa okumaya izin verecek kadar uzun dayanıyor. 6 inç ekrana sahip bu cihazın fiyatı sadece 299 TL.

Bilgisayar dokunmatik monitöre sığdı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar kulanım alışkanlıkları da değişiyor. Masaüstü bilgisayar kullanımı giderek azalırken ortaya çıkan alternatifler de kullanıcıları tablet veya laptoplara bağımlılıktan kurtarıyor. Yenilikçi modelleriyle bilinen PRO2000, All-In-One PC ile tüm bilgisayar fonksiyonlarını 21.5 inçlik full HD multi-touch dokunmatik bir monitörün içine sığdırdı.

Fiyatı 999 dolar

Az yer kaplamasının yanı sıra ön yüzü parlak siyah arka yüzü parlak beyaz tasarımıyla estetik bir görüntü sağlayarak bilgisayar kullanımına farklı bir boyut kazandıran cihaz, 999 dolara satılıyor. Intel i3 işlemcili, 4 GB hafızalı, 500 GB sabit diskli ürünün üstünde 4 adet USB girişi ve 1.3 megapiksellik kamerası bulunuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir