Anasayfa / Haberler / Anıl Altaş E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi

Anıl Altaş E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi
Anıl Altaş E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi

Dijital pazarlama ve e-ticaret konularında şirketlere danışmanlık yapan, seminerler ve eğitimler veren Anıl Altaş’ın E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi isimli kitabı MediaCat/Digitalage tarafından yayımlandı. Anıl Altaş kitabında internet üzerinden satış yapan şirketlerin başarı hikayelerine yer veriyor ve bu alanda başarılı olmanın sırlarını anlatıyor.

Anıl Altaş kitabında şirketlerin internet sayesinde satış yapmaya nasıl başlarım ve yeni oluşan satış hacmini nasıl arttırırım gibi temel sorulara yanıtlar veriyor.

Şirketler ve bireysel olarak satış yapmak isteyenler için rehber
Temelde, herkesin kullanacağı çözümler birbirine benzer olmasına rağmen, sadece koşulacak hedefe ve ellerindeki bütçeye bağlı olarak, ürün ve hizmetlerine özel, tablet çözümler sunan kitap, sadece eticaret yapanlar için değil, eticaret ve internette etkin satış yaparak paralel kariyer geliştirmek isteyenler için de özel bir rehber niteliğinde.

İş dünyasından canlı örnekler
E-ticaret: Satışta Tsunami Etkisi adlı kitabında, eğitimlerine katılanların ilginç soruları ve yaklaşımlarına yer veren Anıl Altaş, kitabını pek çok canlı örnekle oluşturuyor. Bazısı, bir e-ticaret sitesinin en kolay ve ucuz yoldan nasıl kurulacağını merak ederken, bir başkası ise ürettiği yol boyasını veya trendy kırmızı ayakkabıları internet üzerinden ihraç etmenin yollarını arıyor. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde senelerce ders vermiş, emekliliğinin baharında Silivri yakınlarında küçük bir köye yerleşmiş ve yaratıcı mesleğini internetle bütünleştirmek isteyen bir kadın akademisyen ise fotoğraflara bakarak yaptığı heykelleri internet üzerinden nasıl satacağının ve bunu hedef kitleye nasıl duyuracağının yanıtını bulmayı hedefliyor.Kitabın akıcılığını sağlamak için, e-ticaret sektöründeki başarılı girişimcilerle röportajlar yapılmış ve ”Anıl’ın Notu” yorumlarıyla samimi ve içten bir hava yaratılmış. İnternetten etkin satış yapmak, sosyal medyayı e-ticaretle birleştirmek ve mobil ticaretle gelen yenilikleri görmek isteyen herkes için ideal bir e-ticaret rehberi olan kitap şu sorulara yanıt veriyor. E-ticaret nedir, e-ticaret yapan herkesin bilmesi gereken genel pazar bilgileri nelerdir, e-ticaret çeşitleri ve internetle gelişen e-ticaret tabanlı yeni iş modelleri hangileridir? Kitapta ayrıca Türkiye’deki e-ticaretin kısa tarihçesini de bulabilirsiniz.

ANIL ALTAŞ KİMDİR?
Eticaret ve Dijital Pazarlama Danışmanı, Eğitmen, Blogger
Finans, otomotiv, perakende ve Bilgi Teknolojileri sektörlerinde, satış, pazarlama, marka ve proje yönetimi alanlarında 10 yılı aşkın profesyonel bir deneyimi bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur, Birkbeck College’da Finansal Matematik, IT Aplikasyonları ve Web Dizayn konularında yükseköğrenimini tamamlamıştır. Teknoloji Holding, Tchibo Türkiye ve Hepsiburada.com gibi şirketlerde çalıştığı dönemlerde Silikon Vadisi’ni ziyaret etmiş, Amerika, Avrupa ve Türkiye’den internet girişim projelerinin farklı aşamalarında çalışmıştır. Eğitim Akademi’de dijital pazarlama, e-ticaret ve sosyal medya eğitimleri vermekte ve aynı konularda danışmanlık yapmaktadır. Boğaziçi Dergisi, Digitalage, Smart Marketing Journal, kendi blogu ve pek cok pazarlama bloğunda e-ticaret, dijital pazarlama ve sosyal medya konularında yazılar yazmaktadır. Aynı zamanda, Dekatlon Buzz sosyal medya ajansında Genel Koordinatörlük görevini yürütmektedir.


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir