Anasayfa / Emlak Haberleri / Ankara Golfkent Toplu Konut Projesi

Ankara Golfkent Toplu Konut ProjesiANKARA GOLFKENT

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin toplu konut projelerini yürütmek üzere kurduğu Portaş’ın arsa sahibi olduğu, Turyap’ın müteahhitliğini üstlenerek konut üretimi ligine girdiği ilk proje olan Golfkent, Ankara’nın Ballıkuyumcu bölgesinde yer alıyor.

Üç etapta tamamlanması planlanan proje Ankara’ya 2 bin 640 adet konut kazandıracak.
1 milyon 260 bin m2 arazi üzerinde projelendirilen Golfkent, golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan dev bir kent niteliği taşıyor. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen Golfkcnt doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı bir proje olacak.

Konsepti, Ağa Han Mimarlık Ödülünü 3 defa kazanmış olan Yüksek Mimar Turgut Cansever tarafından belirlenen projenin kentsel tasarım mimarlığını Ankara Gençlik Parkı’nın mimarı olarak tanınan OnerTokcan üstleniyor.

Projenin künyesi:

Projenin adı: Ankara Golfkent
Yeri: Ankara Yapımcı firma: Turyap
Teslim tarihi: 2012
Konut sayısı: 2.640

  Müteahhitler ‘kentsel dönüşüm timi’ kurduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir