Anasayfa / Şirket Haberleri / Ankara Sigorta da Görev Değişikliği

Ankara Sigorta da Görev DeğişikliğiAnkara Sigorta’da Genel Müdür olarak bir çok önemli projeye imza atan Şaban Çağıran Ankara Sigorta’daki görevinden ayrıldı.

Ankara Sigorta’da Acenteler, Bölgeler, Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Şaban Çağıran 2008 yılı ocak ayında genel müdür vekili daha sonrasında da genel müdür olarak görevini sürdürdü. Çağıran, 1986’da banka müfettişi olarak başladığı iş hayatında, çeşitli banka ve sigorta şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştu.

Ankara Sigorta’da Şaban Çağıran’dan boşalan Genel Müdürlük görevine ise Niyazi Koçak atandı. Koçak 2010 Yılı Haziran sonunda Halk Bankası iştiraki olan Birlik Sigorta’nın genel müdürlüğünden ayrılmıştı. Niyazi Koçak, Birlik Sigorta’da görev yaptığı süreç içerisinde şirkete çok önemli katkılar sağlamıştı.
Koçak, daha önce Güven Sigorta’da Genel Müdür Yardımcılığı ve Işık Sigorta’da Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Koçak’ın SPK ileri düzey lisanslama belgesi bulunuyor.

Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi Hakkında:

16.05.1936 tarihli Bakanlar Kurulu onayıyla kurulmuş ve 3.Cumhurbaşkanımız Sayın Celal Bayar o tarihte yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiştir. Şirketin hissedarları; Türkiye İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen’dır. İlk genel merkez Ankara, muamelat yeri İstanbul olarak kabul edilmiştir. 1990 yılında sermaye yapısında meydana gelen değişiklik sonucu Etibank’ın sermaye payı %85’e yükselmiştir. Bu değişiklik sonrası Bakanlar Kurulu kararı ile şirket Etibank’a bağlanmış ve karar 14.04.1993 tarihinde Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanarak bağlı ortaklık işlemleri tamamlanmıştır.

  Bilinmeyen Numaralar Servisi 11833 Hizmeti İnternete TaşıdıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir