Anasayfa / Kariyer ve İş / Antakyalı Gülay Gül’den Sıra Dışı Başarı Öyküsü

Antakyalı Gülay Gül’den Sıra Dışı Başarı ÖyküsüAntakya’da sabun müzesi

ANTIOCH’S VERDAA / ANTAKYA

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra memleketi Antakya’ya dönen Gülay Gül, hiç bilgisi ve deneyimi olmadığı bir alanda sıra dışı bir başarı öyküsüne imza atmış. 2006 yılında Antakya’da atıl durumdaki bir sabun atölyesini kiralayan Gül, harabe haldeki atölyeyi kısa sürede yeniden işler hale getirmiş. Ardından da Gülteks Dış Ticaret’i kurarak kalıp sabun üretmeye başlamış. Bir süre sonra atölyeyi satın almış ve yeni ürünler geliştirmeye odaklanmış. Bu süreçte Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi’ndeki uzmanlarla işbirliği yapmış. Yaklaşık 2 yıl süren çalışmaların ardından da birbiri ardına yeni ürünleri piyasaya sunmaya başlamış. Defne saç ve vücut bakım yağı, bitkisel yüz yıkama jeli, defne şampuanı, saf zeytinyağı sabunu, asmar (mersin bitkisi), zeytinyağı ve okaliptüsten bitkisel şampuan, bitkisel sıvı el yıkama sabunu bunlardan ilk akla gelenler…
Gülay Gül, “Ürünlerimizi yüzde 100 doğal ve bitkisel malzemelerle üretiyoruz. Kesinlikle hayvansal ürünler, alkol, parfüm, renklendirici gibi katkı maddeleri katmıyoruz” diyor.

Gülteks Dış Ticaret, Antioch’s Verdaa markalı kozmetik ürünlerini iç pazarın yanı sıra yurtdışına da satıyor. Gül, halen Suudi Arabistan, Lübnan, Ürdün, Suriye, Irak, Libya, Almanya ve Hollanda’ya ihracat yaptıklarını söylüyor.

Gülay Gül, bir yandan da sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor. Ardından da son dönemde üzerinde çalıştığı projeyi kısaca şöyle açıklıyor: “Bölgemizde önemli bir yer tutan sabun kültürünü korumak amacıyla sabunhanemizi bir sabun müzesi haline dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu dünyada bir ilk olacak. Burayı gelen turistler imalat süreci izleme ve sabun yapma imkanı bulacak
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Üniversitelerde İş Garantili 10 Bölüm

ÇAĞIMIZ “Bilgi Çağı” olarak tanımlanıyor. Bilgi en büyük zenginlik ve değer olarak genel kabul görmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir