Anasayfa / Haberler / Antalya Yeni Yatırımlar İçin Çok Uygun

Antalya Yeni Yatırımlar İçin Çok Uygun“Antalya yeni yatırımlar için çok uygun”, Yeni Yatırımlar İçin En Uygun Şehirler, Yatırım Yapmak İçin Antalya, Yeni Yatırım Alanları

Emin Altıner

Başka Alarko Holding olmak üzere Antalya’da yatırım yapmak isteyenlere yatırım danışmanlığı yapan Altınerler Yatırım DanışmanlığıLtd. Şti. Müdürü Emin Altmer, Antalya’nın yatırım yapılabilecek alanları hakkında bilgi verdi. Altmer, “Antalya yeni yatırımlar için çok uygun” diyor.

Yatırımcılara Antalya’da yatırım danışmanlığı yapan Altınerler Yatınm Danışmanlığı Ltd. Şti. Müdürü Emin Altmer, Antalya’da yapılabilecek yatırımlar hakkında ipuçları verdi. Emin Altmer, “Turizmle büyüyen Antalya, tanm, hayvancılık ve inşaat alanlarında yatınm için çok cazip seçenekler sunuyor” diyor.

“Banliyö semtleri oluşturulmalı”

Tanm ve daha sonrasmda turizm ile Antalya’nın göç aldığım söyleyen Emin Altmer, insanlann bannması için konut ihtiyacı olduğunu söyledi. Altmer, “Antalya göç alan bir il olduğu için zamanla çarpık yapılaşma da arttı. Betonlaşma çok fazla. 400 yılık bir Antalyalı ailenin mensubu olarak Antalya’nın uçaktan baktığım zaman yeşillikler arasında kaybolan bir şehir olasını isterdim. Ancak hızlı göç çarpık yapılaşmayı tetikledi ve sonuç ortada. O yüzden Antalya’nın inşaat alanmda banliyö semtlerine ihtiyacı var. Antalya’nın batısının dağlık olması doğusunun da tanm arazileri ile kaplı olması nedeniyle bu bölgelerde yapılaşma zor. O yüzden Antalya’nın kuzeyi bu semtler için uygun” şeklinde konuşuyor.

Arsa sayısı azalıyor

Antalya’da yerleşim alanlannm şehir merkezinden dışanya çıkması gerektiğim ifade eden Emin Altıner, şöyle konuştu; ” Banliyö tipi semtler en uygun alan Döşemealtı ve devamı. Burada Kuzeykent projesi içinde imarlı araziler var. Döşemealtı’nm Antalya’ya mesafesi 12 km. Eğer buralarda düzgün yapılaşma oluşturabilirsek Antalya’nın şehir merkezindeki yoğunluğu ve trafiği rahatlatınz. Zaten artık şehir içindeki arsa sayısı çok az. Olan arsalann maliyetleri de çok fazla. Örneğin Altınkum’da arsalar dönümü 1 milyon euro’dan başlıyor. Ama Döşemealtı gibi bölgelerde imarlı arazilerin dönümü 90 bin lira gibi bir rakama alınabilir. Şehir Bucak ilçesine doğru kayıyor. Korkuteli bile bir banliyö semti olabilir. Korkuteli’nin iklimi Antalya’ya göre çok daha uygun ve ferah. Daha yaşanabilir bir ortam var.”
Projeler yakında start alacak

  ABD’de bir üniversite, global mutluluk listesi hazırladı

“Antalya’yı artık nasıl güzelleştirebiliriz ona bakmamız lazım” diye konuşan Altıner, Antalya’da betonlaşmanın önüne geçilmesi gerektiğini söylüyor. Altmer, “Betonlaşmanın önüne geçmek için de banliyö semtleri oluşturulmalı. Antalya’ya büyük yatınmlar var. Döşemealtı’nda golf alam olarak tahsis edilen 1180 dönümlük bir alan var. Yine aynı bölgede hipodrom için tahsis edilen bir alan var. Orada aynca turizm gelişme alam diye bir bölge tayin edildi. Burada da yatınm yapılabilir. Örneğin Alarko Holding buradan yerler aldı ve projeler hazırlıyor. Burada Avrupalı 3. yaş grubuna göre küçük köyler yapılacak. Belçika köyü, Norveç köyü gibi. Bu köylerde akıllı evler yapacaklar. Yeşillikler içinde evler olacak bunlar. Proje aşaması bitince inşaatın başlayacağını tahmin ediyorum” diye konuşuyor.

Tarım ve hayvancılık

Türkiye’nin kendi ihtiyacı olan süt ve et ürünlerinin ancak yüzde 25’ini karşıladığını hatırlatan Altmer, “Özellikle et konusunda yaşanan sıkıntı ortada. Bu konuda Korkuteli ve Elmalı ilçeleri tanm ve hayvancılık için çok uygun. Buralarda yatanm yapılabilecek çok güzel araziler mevcut. Aynca Antalya’nın 660 km sahili var. Ancak Antalya bundan yeterince yararlanamıyor. Antalya şehir merkezi ile kıyı ilçeleri arasmda tekne seferi bile yok. Bu büyük bir eksiklik. Bırakın ulaşımı denizde doğru dürüst teknemiz yok. Antalya gibi bir deniz şehrinde iddialı bir yelken kulübümüz yok. Bizim profesyonel anlamda yüzme havuzumuz bile yok. Antalya Kaleiçi gibi bir marinayı dahi kullanamıyor.

Burada düzenlenecek bir yat fuan Kaleiçi ve marinaya büyük bir hareketlilik katacaktır” dedi.

“Boş araziler doğru değerlendirilmeli”

Yasal olduğu sürece Antalya’da yatınm yapmamn mümkün olduğun da söyleyen Emin Altıner, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bürokratik nedenlerden dolayı yatınm yapmaktan kaçanlar var. Ama Antalya’da yatınm yapacak herkesin önü açıktır. Tabi dediğimiz gibi yasal sınırlar içinde. Antalya’nın önü açık. O yüzden yatınm yapmak isteyenler gelsin seve seve yardımcı oluruz. Doğru kişilerden alınacak tavsiyeler doğru yatınmlan beraberinde getirir. Çünkü Antalya’da emlakçilik özellikle ayağa düşmüş durumda. Bilen bilmeyen herkes emlakçilik ve emlak yatırım danışmanlığı yapıyor. Antalya’da arazi azalıyor. Boş arazilerin doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekiyor.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir