Anasayfa / Emlak Haberleri / Antalya’da Yatırım İçin Arazi ve Ev Fiyatları

Antalya’da Yatırım İçin Arazi ve Ev Fiyatları2016 Botanik Expo’sunun Antalya’da düzenlenecek olması bölgeyi hareketlendirdi. Yatırım için arazi arayanlar arttı. Gayrimenkul danışmanları ise yatırımcılara imara yeni açılacak Aksu, Kırcami, Keşirler ve Çakırlar bölgelerini öneriyor…

DÜNYANIN en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Botanik Expo’su, 2016 yılında Türkiye’de ilk kez düzenlenecek. Altı ay sürecek organizasyon, Antalya Aksu’da 112 hektarlık alanda gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı sekiz milyon turistin ziyaret etmesi beklenen Expo, 2016’nm Nisan ve Ekim ayları arasında gerçekleştirilecek.

antalya

Antalya’nın Aksu Belediyesi sınırları içinde düzenlenecek olan organizasyon alanına 75 milyon euro yatırım yapılacak. Organizasyonu ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerden ise 100 milyon euro’luk bir gelir elde edilmesi hedefleniyor. Botanik Expo’ya ulaşım için Konya-Antalya arasına hızlı tren hattı yapılması ve Kapadokya ile Antalya arasına da otoyol yapılması planlanıyor. Kurvaziyer gemiler için yeni bir liman ve bir de kongre merkezi yapılması düşünülüyor. Yaklaşık 30 bin kişiye iş yaratması beklenen organizasyon için 4.5 milyar dolarlık bir yatırım hedefleniyor. Antalya’da 2016’da düzenlenecek Botanik Expo’nun, İsparta ve Burdur ekonomisine de katkı sağlaması ve Türkiye’nin bu organizasyondan toplam 4 milyar euro gelir elde etmesi bekleniyor.
500 BİN ÇOCUK GELECEK

Expo 2016 Antalya’nın ana teması ‘çocuklar ve çiçekler’ olacak. Bu nedenle 23 Nisan’da Antalya’ya tüm dünyadan 500 bin çocuk davet edilecek. Botanik Expo kapsamında yüzlerce uluslararası toplantı da düzenlenecek. Tanıtım ve turizme katkı sağlayan expo’lar, düzenlendiği bölgelere büyük yatırımlar çekebiliyor. Şehirlerin, altyapı ve hizmet alanları gelişiyor. Al seviyesinde düzenlenecek olan Expo 2016, 192 gün sürecek. Altı ay boyunca 20 binin üzerinde sosyal etkinlik gerçekleştirilecek. Expo alanında 100 ülke ve 30 büyük kuruluş yer alacak.

  Bursa Modern konut projesi

antalya-2

KALICI DEĞER KATIYOR

1851 yılında İngiltere’de düzenlenen ilk Expo’dan bugüne kadar 55 organizasyon düzenlendi. Botanik Expo ise 1960 yılından beri düzenleniyor. Üzerinde kurulduğu alanın boyutları, yapılan yatırımların hacmi ve ziyaretçi sayısına bakıldığında, dünyanın en büyük sosyal ve ekonomik etkinliği olarak kabul ediliyor. Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH) ve Uluslararası Sergiler Bürosu (BI-E) onayı ile hayata geçirilen Botanik Expo’lar, etkinlikler sonrasında da ziyaret ediliyor. Çevre, botanik, organik tarım gibi disiplinlerde uluslararası bir merkez olma niteliğini kazanan sergi alanları, kültür turizmi bakımından da düzenlendiği şehirlere kalıcı bir değer katıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir