Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

Anzer Balı Fiyatları 2013, Anzer Balı Nerede Üretilir?

Anzer Balı Fiyatı 2013, Anzer Yaylası, Anzer Balı Nerede Üretilir, Anzer Balı Nasıl Anlaşılır, Anzer Balı Neden Pahalıdır, Ballıköy Anzer Yaylası, Anzer Balı 2013 Üretimi, Anzer Balını Nerden Alabilirim, Anzer Balı Nedir, Endemik Çiçekleri, Anzere has endemik çiçekleri, Bir Balın Anzer Balı Olabilmesi İçin, Dünyaca Ünlü Anzer Balı, Rize İkizdere

Anzer Balı

Anzer balı 2013-2014 yılı kg fiyatı 680 tl Anzer poleni 850 tl. Rize’nin İkizdere İlçesi’ne bağlı Anzer Yaylası’nda üretilen dünyaca ünlü Anzer balı, bu yıl 680 liradan satışa sunulacak.

Bir Balın Ballı köy anzer balı olabilmesi için :

BALLIKÖY ANZER YAYLASINDA üretilmesi gerekir..

Anzere has endemik çiçeklerinin balın içerisinde bulunması gerekir.
Ağaç anlamındaki bitkilerin Anzer balının içerisinde bulunmaması gerekir.
Anzer de Ağaç anlamında hiçbir bitki yoktur. Anzere has endemik çiçekler de ancak (Tahlille Laboratuvar ortamında belirlenmektedir).

Anzerin komşu köylerinde ve aşağı, köylerinde , Ağaç anlamında bitki çeşitliliği zengindir. Yaylamızı diğer yaylalardan ayıran en önemli özelliklerden bir taneside budur..
Eğer Balda ,komar çiçeği (orman gülü, beyaz , mavi komar ), böğürtlen, Ağaç likapa ( yaban mersini), erik, , armut,elma, çifin, kuş burnu, çam ,kestane , ihlamur, karamiş, Akasya….gibiii… bitkilerin bulunması , balın anzer yayalasında üretilmediğine kanıttır.. balımızda bu gibi bitkilerden kesinlikle bulunmamaktadır……
Anzer hariç diğer yaylaların hepsinde bu bitkiler mevcuttur.Balımızın ANZER ADINI kullanarak köy ve yaylalarının da adlarını ekleyerek ( Anzer…x) , ( (Anzer… Y ) gibi . Sahte Anzerbalı pazarlayanlara inanmamanızı, ve inanmanız durumunda aldatılmakta, kandırılmakta, olduğunuzu unutmayınız . Hakiki Anzer balı talebiniz durumunda dikkat etmenizi Önemle rica ederiz…..

Balliköy anzer yaylamızda, üretilen anzer ballarının hasatı (2013-2014 sezonu) önümüzdeki ağustos ayının 15 ile 20’si arasında yapılacaktır, elde edilen ballar hacettepe üniversitesine gönderilerek anzer balı standardına uygunluğu belirlendikten sonra piyasaya sürülecektir.
Anzer balı tüketicilerimiz siparişlerini tarafımıza, e-mail yada telefonla ileterek alabilirler.

NOT: Köy sakinlerimiz haricinde, köyümüze dışardan arı kovanı ticari olarak girmesi kesinlikle yasaktır…
Anzerbalı üretimi sadece ve sadece köy sakinlerimizce yapılmaktadır…..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu