Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Apple iPad 2 İnceleme İpad 2 Özellikleri ve Resimleri

Apple iPad 2 İnceleme İpad 2 Özellikleri ve ResimleriApple global pazara kazandırdığı en önemli pazarlardan birisi olmayı başaran internet tableti pazarına ilk olarak iPad ismini verdiği modeliyle merhaba demişti. Ancak rakip firmaların üretimini geliştirdiği gelişmiş modellerin ardında kalırken, şimdide yeni jenerasyonu ile birlikte karşımıza çıktı. iPad’a göre bünyesinde barındırdığı işlemcisiyle birlikte çok daha stabil bir performans sunan cihaz, ince tasarımıyla ise oldukça hoş bir görünüme kavuşmuş.

Teknik Özellikler

• 9.7 inç genişliğinde 1024 x 768 piksel çözünürlüklü LED aydınlatmalı IPS panel,
• 1.2 GHZ hızında çift çekirdekli Apple A5 işlemcisi,
• Görüntülü görüşmeler için VGA kamera,
• 720p çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilen ana kamera,
• Wi-Fi802.11a/b/g/n ile kablosuz ağ erişimi,
• Bluetooth v2.1 + EDR ile kablosuz veri aktarımı,
• İvmeölçer, jiroskop ve ortam ışığı sensörü,

Kutu İçeriği

• iPad 2
• iPad 2 güç adaptörü
• iPad 2 Bağlantı Kablosu
• Kullanım kılavuzu

İşletim Sistemi ve Arayüzü

Apple’ın mobil cihazlarında yer verdiği ve oldukça profesyonel bir yapıya sahip olan işletim sistemi iOS’un en güncel sürümü 4.3’ü içeren cihaz, arayüzünde ise kullanıcılara sunduğu kısa yollar ile birlikte dokunmatik deneyimini arttırıyor. Kullanıcıların isteğine göre kişileştirilebilen, özelleştirilen ve widgetlar eklenebilen arayüzünün yanı sıra, iOS içinse birçok uygulamaya ve oyuna App Store üzerinden ulaşmaksa mümkün kılınıyor.
Bağlantı ve Uygulamalar

Sadece Wi-Fi ve Wi-Fi ile 3G olmak ise iki farklı bağlantı jenerasyonuna sahip olan cihazın Wi-Fi modeli; 802a/b/g/n standardını desteklerken, 3G modeliyse UMTS/HSDPA/HSUPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz) standartlarına destek sunuyor. Bluetooth 2.1 ve EDR teknolojisine destek sunan cihaz, şarj ve bağlantı konektörü olarak ise 30 pinli HDMI çıkışıyla birlikte geliyor.

Tasarım ve Taşınabilirlik

Siyah ve Beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle piyasaya merhaba diyecek olan iPad 2; 8.8 milimetre kalınlığıyla varlığını hissettirmezken, 241,2 milimetre uzunluğuna ve 185,7 milimetre genişliğinde tasarlanmış. iPad’ın ilk jenerasyonuna göre biraz daha küçük olan iPad 2, inceliğiyle ise iPad kullanıcılarını kıskandıracak gibi duruyor. Sürüm özelliklerine göre değişen bir ağırlığa sahip olan

  Bursalı Çiftçinin Zeytin Ayırma Makinesi İcadı

internet tableti minimum 601, maksimum ise 610 gram ağırlığına sahip.

Ekran İnceleme

9.7 inç genişliğinde, 1024 x 768 piksel çözünürlük oluşumuna destek sunan LED aydınlatmalı IPS panelle birlikte gelen cihaz oldukça profesyonel bir görünüm desteği barındırırken arayüzünün şıklığıyla ise cihaza ayrı bir şıklık katıyor. Cihaza konumlandırılan özel grafik moduyla birlikte iPad 2’de oyun oynamanın, internette gezinmenin ve özellikle video izlemenin oldukça profesyonelleştiğini de bildirmemiz gerekli.


Keynote iMovie ile birlikte oluşturduğunuz fotoğraf kütüphanesi ve video çekim kütüphanenizi de çok profesyonel bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

 

Kamera İnceleme

iPad’in

ilk jenerasyonun da kameraya yer vermekten kaçınan Apple, ikinci jenerasyonda ise iki adet kameraya yer veriyor. Cihazın ön yüzeyindeki kameranın görüntülü görüşmelerde kullanılabileceği dile getirilirken, arka yüzünde bulunan kameranın ise 720p kalitesinde video görüntülemesi yaptığı açıklandı. Dikkatleri çeken en önemli husus ise Apple’ın arka kamerasının çözünürlüğü hakkında bilgi vermemesi oldu.

Güç Yönetimi ve İşlemci

Apple tarafından geliştirilen 1.2 GHZ hızında çift çekirdekli işlemciyle birlikte gelen internet tableti, iPad’a göre iki kat daha iyi bir performans sunuyor. Yeni işlemcisiyle birlikte verilen görevleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirken, internette sörf yaparken çok daha hızlı video indirimi ve multitasking uygulamalarında ise çok daha profesyonel bir hizmet sunmasına rağmen cihazın güç tüketimine olumsuz yönde bir etki de bulunmuyor. Cihazın Apple açıklamasına göre 10 saatlik bir güç deneyimi sunduğunu da hatırlatmakta fayda var.

 

 
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir