Anasayfa / Haberler / Aral Pınarbaşı Nargileyi Yeniden Tasarladı

Aral Pınarbaşı Nargileyi Yeniden Tasarladı

Osmanlı lalesi ile nargileyi modern bir tasarımla bir araya getiren endüstri ürünleri tasarımcısı Aral Pınarbaşı, Nargilale’yi tasarladı. Antalya ve İstanbul’da satışa sunulan ürün, özellikle yabancı turistlerin büyük ilgisini görüyor.

nargileKÜLTÜRÜMÜZDE ve günlük hayatı mızda önemli bir yere sahip olan nargileyi yeniden yorumlayan endüstri ürünleri tasarımcısı Aral Pınarbaşı, tasarladığı Nargilale ile büyük beğeni topladı. Yabancı turistlerin ve nargile kullanıcılarının büyük ilgisini gören Nargilale, Türkiye’ye gelen yabancı turistlerin hediyelik eşya konusundaki sıkıntısına çözüm üretiyor.

Farklı renklere sahip

Nargilale’nin beş farklı rengi olduğunu söyleyen Aral Pınarbaşı, “Belirleyici olan malzeme ahşap, cam ve seramik lülenin rengi. Ancak farklı kombinasyon yapmaları da mümkün. Altın kaplamalı beyaz modelimiz de çok beğeniliyor. Özellikle lüks hediyelik olarak Arap ülkelerinde çok tutuluyor. Bazı müşterilerimiz sadece kendilerine özel olmasını istiyorlar. Örneğin Svvarovski taş kaplamalı, ahşap üzerinde özel motif oymalar gibi seçenekler isteniyor” diyor.“Turistler oldukça ilgili”

Turistlerin Nargilale’ye ilgisi ise bir hayli büyük. Pınarbaşı, “Turistler ürünle çok ilgili. Nargileyi böyle bir görsel tasarımla görmek çok hoşlarına gidiyor ve şaşırıyorlar, içilip içilmediğini, dekorasyon amaçlı mı soruyorlar. Antalya’daki mağazamızda deneme imkanları olduğundan içmeleri için davet ediyoruz ve deniyorlar” şeklinde konuştu.

Nargilale’nin bir de “Seyyah” modeli bulunuyor. Standart nargilelerde geniş stok alanına ihtiyaç duyulduğunu ve masanın etrafını doldurduğunu söyleyen Aral Pınarbaşı, “Seyyah masa veya sehpa üzerinde az yer kaplıyor ve devrilme riski de bulunmuyor” diyor.

Katar’da da satışı yapılıyor

Nargilale şu anda Antal ya’da, İstanbul’da Istinye Park’ta Continuum ma gazasında ve Katar’da Doha’da satışa sunulu yor. Genç tasarımcı Pınarbaşı, “Önümüzdeki ay içinde Dubai ve Abu Dabi’de görüşmelerimiz olacak. Metalin dövmeli olması, camın içini aydınlatan LED sistemi ve altın kaplaması fiyatı etkileyen unsurlar. Seyyah’ın altın kaplamalısı da mevcut. Her iki model de hediyelik amaçlı düşünüldüğünde isim yazdırmak mümkün. Ayrıca Seyyah üzerine istenirse kurumsal motifler de işlenebiliyor” ifadesini kullanılıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir