Anasayfa / Şirket Haberleri / Aras Kargo’nun çalışanlarına kariyer yolu açık

Aras Kargo’nun çalışanlarına kariyer yolu açıkAras Kargo’nun çalışanlarına eğitim vermek amacıyla kurduğu Aras Akademi, 2009’dan bu yana toplam 5.400 çalışana eğitim verdi. Geçen yıl eğitim alan kuryelerden 121’i terfi aldı. Aras Kargo’da ağırlıklı şube yöneticisi olmak üzere kuryelikten yöneticiliğe yükselen 200 kişi var.
Toplam 8.950 çalışanı olan Aras Kargo’nun 4.009 kuryesi var. Bunlardan 1.811’i ilköğretim, 2.099’u lise, 80’i önlinsans ve 19’u lisans mezunu. Aras Kargo, 2009’da hayata geçirdiği Aras Akademi ile bugüne kadar 5.400 çalışanına eğitim verdi, onlara hem kendilerini geliştirme hem de kariyer imkanı tanıdı. Örneğin 2011 yılında akademide eğitim alan 121 kurye terfi etti. Bu kuryelerin müşteri hizmetleri temsilciliği pozisyonuna terfi ettiğini söyleyen Aras Kargo İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Poyraz; kuryelikten şube müdürlüğüne, departman müdür yardımcılığına, departman müdürlüğüne, transfer merkezi müdürlüğüne yükselen 200 çalışanlarının olduğunu söylüyor.

Yılda çalışan başına düşen eğitim saati ortalama 13 adam/saat olan akademinin 25 üniversite ile işbirliği bulunuyor. Her zaman kargo teslim etmek için gittikleri üniversitelerde bu sefer öğrenci olup, eğitim almalarının kuryelerde farkındalık yarattığını söyleyen Poyraz, “Kuryelerimiz, akademi eğitimleri ile eğitimden zevk almaya ve yeni eğitimler talep etmeye başladılar. Kendi kariyer yollarını belirlemeye ve bizlere belirledikleri kariyer yolunda nasıl ilerleyeceklerini sormaya başladılar. Eğitimlerin kuryeler üzerinde farkındalık yarattığını çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Eğitimlere katılan personelimizin kariyerleri ile daha çok ilgilendikleri ve bu anlamda talepkar olduklarını gözlemliyoruz” diyor.
45 çalışan eğitime devam kararı aldı
15 farklı ilde 19 bölge müdürlüğü ile hizmet veren Aras Kargo’nun bölge müdürlüklerinin olduğu tüm illerde üniversitelerle anlaşması var. Poyraz, Anadolu’da bu tip işbirlikleri içerisinde bulunan şirket sayısı fazla olmadığından üniversitelerin de çalışanlara birçok konuda destek olduklarını söylüyor: “Çalışanlar üniversitelerin öğrencilere sunduğu, spor salonları, restoranlar, havuz, konserler, tiyatrolar gibi tüm olanaklardan faydalanabiliyor, sosyal hayata karışabiliyorlar.”
Akademi eğitimlerinden sonra 45 çalışan açık liseye ve açık öğrenime devam etmeye karar vermiş. Poyraz, eğitimine devam etmek isteyen çalışanlar olduğunda bu talebi geri çevirmediklerini, çalışma saatlerini ona göre yapılandırdıklarını söylüyor.

  Güneş Sigorta, Facebook Sigortası Uygulaması

10 Numara Kurye Eğitimi

Her kademe çalışana çok farklı eğitimler veren Aras Akademi’de kuryeler için 10 Numara Kurye Sertifika Programı düzenleniyor. Sertifika programı 3 modülden oluşuyor ve her modülde değişik konu başlıkları ele alınıyor. Birinci modül iletişim, kişisel imaj ve özgüven konularından oluşuyor. Birinci modülü tamamlayan çalışanlar bir ay sonra içeriği müşteri odaklılık olan ikinci modülü alıyorlar. İkinci modül de tamamlandıktan bir ay sonra son modülde zaman yönetimi ve takım olma eğitimleri alınıyor ve böylece eğitim süreci tamamlanmış oluyor. Sınav sonuçlarına göre çalışanlar başarı veya katılım belgelerini almaya hak kazanıyorlar. Daha sonra üniversite yönetiminin, akademisyenlerin, Aras Kargo yöneticilerinin ve ailelerinin de katıldığı mezuniyet törenlerinde sertifikalarını alıyorlar.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir yorum

  1. sizinle.beraber.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.daha.önce.kuryenet.firmasında.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.enkısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.acil.işe.girmem.lazım.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.cep.05398204162

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir