Anasayfa / Kariyer ve İş / Arçelik Staj Başvurusu

Arçelik Staj Başvurusu

Arçelik Staj Başvurusu için son gün.

Arçelik Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya markalarından birisi. Son yıllarda yaptığı atılım sayesinde imajını yükselten Arçelik pek çok kişi için güzel bir kariyer fırsatı sunuyor. Arçelik’te çalışmaya başlamak için, burada başarılı bir staj dönemi geçirmek çok önemli bir referans. Bugün lise ve üniversite mezunlarının Arçelik’te staj başvurusu yapması için son gün. Internet üzerinden staj başvurusu yapabilirsiniz. İşte Arçelik’in staj başvurusu ilanı:

Arçelik A.Ş. olarak; lise ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanağı ile öğrencilerin gelişimine destek verip iş hayatına hazırlarken, Şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz.

Staj Başvuruları

Üniversite staj başvuruları 18 Mart – 8 Nisan 2011 tarihleri arasında web üzerinden alınmaktadır.

Lise staj başvurusu için bizzat şirketimiz İnsan Kaynakları Bölümleri’ne gelerek staj başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Lise Stajları

Lise staj başvuruları Mayıs-Haziran ayları içinde kabul edilir ve staj okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir.İnsan Kaynakları Bölümü koordinasyonunda Şirket genelinde her yılın Nisan ayında Lise Stajyerleri Kontenjan Anketi ile bölümlerin öğrenci sayısı, meslek alanı, staj günü talepleri belirlenir.

Anket sonucunda belirlenen stajyer ihtiyacı, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından doldurulan ihtiyaç tespit formu ile birlikte Mayıs ayı içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ilgili okul müdürlüklerine gönderilir.

Staj yapması kesinleşen öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü’ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.

Stajın ilk haftasında öğrencilere Şirket tanıtımı ve uygulamalarını Şirket Oryantasyon programı yapılır.

Üniversite Stajları

Staj dönemi 4 Temmuz – 23 Eylül 2011 tarihleri arasında; 4-6 hafta olarak gerçekleştirilecektir. Staj tarihleri ve süreleri Kampüsler bazında yıllık izin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Başvurular web üzerinden alınmaktadır.
Başvurular ön kriterler doğrultusunda değerlendirilerek uygun olan stajyer adayları sınava tabi tutulacaktır.

Ön Seçim Kriterleri;

Öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün Şirket iş süreçleri ile ilgili olması,

Öğrencinin başarı düzeyi

Bölüm stajyer kontenjanları

Başarılı olan adaylar, bölümlerin ihtiyaçlarına göre başarı puanı dikkate alınarak yerleştirilmektedir.
Adaylara 8 Mayıs–15 Mayıs 2011 tarihleri arasında staja kabul edilip edilmediği bilgisi verilir.
Staj sürecini başarıyla tamamlayan adayların staj defterleri onaylanır, staj sürecinde devamsızlığı olan veya verilen görevleri yerine getiremeyen adayların stajları onaylanmaz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir