Anasayfa / Şirket Haberleri / Arçelik ve Beko zincirlerine kardeş geliyor

Arçelik ve Beko zincirlerine kardeş geliyorArçelik Türkiye’nin en eski sanayi kuruluşlarından biri. 1955 yılından bu yana faaliyette olan şirket, yıllarca Koç Holding’in amiral gemisiydi. Türkiye, Romanya, Çin ve Güney Afrika’daki 14 üretim tesisinde 22 bin kişiyi istihdam ediyor. 8.4 milyar TL ciroya sahip olan Arçelik A.ş. çatısı altında Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus markaları bulunuyor.

Arçelik A.Ş. bu markalarını Arçelik ve Beko mağazaları başta olmak üzere birçok satış noktası kanalıyla tüketicilere ulaştırıyor. Beyaz ve kahverengi eşya üreticisi Arçelik AŞ.’nin markaları kendi aralarında da rekabet ediyor. Altus da bu rekabette öne çıkan bir marka.
1998’de alt marka olarak kurulan Altus beyaz eşya, ankastre cihazlar, elektrikli süpürgeler, klimalar, su ısıtıcıları ve küçük ev aletlerinden oluşan geniş bir ürün gamına sahip.

Aldığımız duyumlara göre bu marka son dönemlerde giderek öne çıkmaya başlamış. Satışlarda Arçelik ve Beko ile yarışır olmuş. Bunu gören Koç Ailesi de Altus’u mağazalaştırmaya karar vermiş. Tıpkı Arçelik ve Beko gibi bağımsız bir mağaza zinciri haline getiriliyormuş. Bu yıl içinde 100 mağaza açılacakmış, ilk mağazanın bu ay sonunda İstanbul’da açılacağını da belirtelim. Altus ürünlerinin fiyat aralığı Arçelik ve Beko’ya göre daha rekabetçi. Bu nedenle yine alt marka konumunu sürdürecek. Yakında mahallenizde Altus mağazalarını görürseniz şaşırmayın…

  Kilo Verdiren Akıllı Kumaş ÜretildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir