Anasayfa / Şirket Haberleri / Arçelikten Yeni Mağaza Konsepti

Arçelikten Yeni Mağaza Konsepti

Türkiye’de beyaz eşya denince ilk akla gelen markalardan Arçelik, birkaç yıl önce başlattığı imaj ve logo değişikliğine şimdi de pazarlama alanında devam ediyor. Şirket, teknomarketleri aratmayan yeni mağaza konseptinin ilkini İstanbul Yenibosna’da açtı.

Şimdiye kadar geleneksel bayilik kanalıyla müşteriye ulaşan Arçelik, teknomarketlerle rekabet için strateji değiştiriyor. Şirket, bu amaç için geliştirilen ilk konsept mağazasını İstanbul Yenibosna’da açtı. Dün açılış dolayısıyla düzenlenen törene katılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı V. Mustafa Koç, ekonominin lokomotif kuruluşlarından biri olan Arçelik’in 100’den fazla ülkede Türkiye’yi layıkıyla temsil ettiğini söyledi. Her ülkenin gurur duyduğu markaları bulunduğunu belirten Koç, yarım asırlık Arçelik’in de Türkiye’de hayatın bir parçası haline geldiğini kaydetti.Halen Arçelik’in 3 binin üzerinde bayisi bulunduğunu hatırlatan Mustafa Koç, açtıkları ilk konsept mağazanın da yenilikçilik anlayışının en güzel sonuçlarından birisi olduğunu ifade etti. “Arçelik, bu yeni mağaza konsepti ile Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştiriyor. Değişen ve gelişen tüketici ihtiyaçlarının yanı sıra genişleyen bayi teşkilatının beklentilerini de karşılamak adına Türkiye’de bir örneği daha olmayan, çok özel bir mekanda müşterilerini karşılıyor.” diyen Mustafa Koç, bilgisayardan beyaz eşyaya, ankastreden küçük ev aletlerine kadar birçok ürünü bir arada sunduklarını aktardı.

Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ise yeni konsept ile modern mağazacılığın ilk örneğini oluşturduklarını bildirdi. Çakıroğlu, bu sistemi belli bir zaman içinde diğer bayilere de adapte edeceklerini açıkladı. Kendi teknolojileri ile geliştirdikleri ürünlerin enerji ve su verimliliği konusunda öncü ürünler olduğunu vurgulayan Genel Müdür, Arçelik’in gelirlerinin yarısının yurtdışı operasyonlardan elde edildiğini dile getirdi. Mustafa Koç’un yanı sıra Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Bulgurlu, Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük’ün de katılımı ile açılan yeni konsept mağaza satış, ofis ve depo alanları dahil olmak üzere toplam 1.715 metrekarelik alan üzerine kurulu. 1.250 metrekarelik satış alanının 700 metrekarelik bölümünde beyaz eşya ve elektronik ürünleri yer alırken, 550 metrekarelik alanda ise çeşitli yaşam standartlarına göre dizayn edilmiş mutfak çeşitleri bulunuyor. Zaman
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir