Anasayfa / Ekonomi-Finans / Ardahan Yeni Dönem Yatırımları

Ardahan Yeni Dönem YatırımlarıARDAHAN KIŞ TURİZMİNDE FIRSAT
YATIRIM İÇİN EN CAZİP SEKTÖRLER
KIŞ TURİZMİ – MOBİLYA – ARICILIK HAYVANCILIK • TARIM – SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ
ardahan yatirimArdahan’ın ticari yapısı, bölgede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olmasından dolayı büyük oranda süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri ile organik olarak üretilen bala dayanıyor. Büyükbaş hayvancılık, arıcılık ve kaşar peyniri üretimi ildeki temel geçim kaynağı. Havayolu ve demiryolu bulunmayan ilin en büyük dezavantajı ulaşım. Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Latif Tosunoğlu, bunu değiştirmek için çabaladıklarını söylüyor. Kars’ta yapılan demir yolu projesinin Ardahan’dan geçmesi için yetkililerle irtibata geçtiklerini belirten T osunoğlu, “Demiryolunun yanı sıra Karadeniz’e bağlayan tünel çalışması var. Onların programa alınması için uğraşılıyor” diyor.

Ardahan yeni dönem yatırım hamlesine alt yapı açısından da hazırlanıyor. Kentte 56 hektarlık alanda OSB kurulması için çalışmalar sürüyor. OSB’de 13 parselin verildiğini söyleyen Tosunoğlu, beton santrali, mobilya alanlarında yatırımlar söz konusu olduğunu belirtiyor.

  Ekonominin 12 Sektöründe Yaşanan GelişmelerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Değer yatırımı stratejilerine dönüş

Bu hafta “Değer Yatırımı”yaklaşımının ünlü ismi joseph D.Piotroski’nin F-Skor kriterlerini kullanarak yaptığımız puanlamayı, BİST-TÜM’de işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir