Anasayfa / Emlak Haberleri / ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi

ArenaPark Alışveriş ve Yaşam MerkeziArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Avrupa Yakası’nın açık hava konseptli ilk ve tek alışveriş merkezi ArenaPark, 26 Ağustos Cuma günü ziyaretçilerine merhaba diyor. Türkiye’nin en iddialı konut projelerinin yer aldığı Halkalı Atakent’te inşaa edilen ve bölgenin de ilk ve tek alışveriş merkezi olma özelliğine sahip ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 80 milyon liraya mal oldu. Merkez 9.5 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. 52 dönüm arsa üzerinde yapılan ve 100 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ArenaPark’ta 100 mağaza yer alıyor. Bir otopark, iki de mağazaların bulunduğu kat olmak üzere toplam üç kattan oluşan alışveriş merkezi açık hava konseptli mimarisiyle fark yaratıyor.

Akdeniz mimarisi uygulandı
Yüksek Mimar Emin Can Aygölü tarafından tasarlanan ArenaPark’ın en büyük özelliğinin ziyaretçilere sokakta dolaşırken alışveriş yapma keyfini veren açık hava konsepti olduğunu belirten ArenaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç: “Merkezde otantik Akdeniz esintisi mimarisi uyguladı. Bu sayede özellikle yazın bu sıcak günlerinde kendinizi bir vahada gibi hissediyorsunuz” dedi.
Artaş imzası
ArenaPark’ı, Avrupa Konutları ve Avrupa Konakları markasıyla konut alanında yıldızlaşan, Kayseri Park, Carousel ve ArmoniPark Alışveriş Merkezi’yle de perakende sektöründe söz sahibi olan Artaş İnşaat’a bağlı Atakent Turizm Yat. İnş. San. Ve Tic. A.Ş. faaliyete geçiriyor.

Artaş Grubu Hakkında:

1977 yılında yapılanan ARTAŞ Süleyman ÇETİNSAYA tarafından kurulmuştur. Üç ana sektörde 15 şirketle önemli projelere imza atmış ve bugüne kadar 2 milyon metre kare inşaat tamamlamıştır. ARTAŞ İnşaat grup şirketleri içinde lokomotif olarak devam etmektedir. İnşa etme tecrübemizi gayrimenkul geliştirme, turizm ve alışveriş merkezi yatırımlarımızda da kullanmaya devam ediyoruz. İşletme konusunda Türkiye’de başarılı bir geçmişe sahip olan ARTAŞ grubu; hedeflediği sektörlerde rol almaya devam etmektedir. Avrupa Konutları, Carousel AVM, Kayseri Park AVM, Armoni Park AVM gibi markaları tasarlamış ve gerçekleştirmiştir. Proje yaratma, planlama, uygulama alanında ki gücü ve tecrübesi ile ARTAŞ grubu kendini bir “Proje Geliştirme” şirketi olarak konumlandırmıştır. Grup yatırım mantığı : Perakende ve turizm yatırımları öncesinde ortalama 5 ila 9 senelik bir zaman diliminde yatırımdan çıkış alternatiflerinin net olarak belirlenmiş olması ve yatırımın geri dönüş süresi belirlenmesi gerekmektedir

  Dünya Lideri Oto Cam Tamir ve Değiştirme Şirketi CARGLASS Çağrı Merkezi’nde SYS’yi Tercih EttiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Boyner’in Morhipo’su ihracata başlıyor

Boyner Holdingin e-ticaret yatırımı Morhipo, ihracat yapmaya hazırlanıyor. Bu yaz pilot çalışmalara başlayan şirket, 2020’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir