Anasayfa / Şirket Haberleri / Art-Mim, Otel Yatırımcılarının İlk Tercihleri Haline Geldi

Art-Mim, Otel Yatırımcılarının İlk Tercihleri Haline GeldiYatırımcıların öncelikli tercihi Art-Mim

Yurtiçi ve yurtdışında önemli projeler içinde yer alan Art-Mim, şu ana kadar 100’ün üzerinde otel projesine imza attı. Otel yatırımcılarının ilk tercihlerinden biri haline gelen Art-Mim, uluslararası otel zincirleri tarafından da aranılan firma durumuna geldi.

Temeli Antalya’da atılan ve şu anda Türkiye’nin en önemli iç mimarlık firmalarından biri haline gelen Art-Mim, imza attığı önemli projeler ile sektöründeki iddiasını ortaya koymayı başanyor. 1988 yılında Yüksek İçmimar Hakan Külahçı’mn kurduğu Art-Mim, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışındaki projeleri ile de dikkat çekiyor.

Önemli projelere imza attı

100’ün üzerinde otelde imzası bulunan Hakan Külahçı, şu ana kadar Sheraton Çeşme, Mardan Palace, The Dome Kempinski gibi Türk turizminin önemli otelleri ile çalıştı. Son olarak Kundu’daki Royal Palace ve Belek bölgesindeki EtsGroup’a ait olan Maxx Royal’i bitiren Külahçı, yurtdışında bitirdiği projelerle de adından sıkça söz ettirmeyi başanyor. Külahçı, yurtdışında son olarak Kempinski Hotel Badamdar’ı bitirdi.

Park Otel’i Külahçı yapacak

Külahçı, halen İstanbul Radisson Blu Şişli, Radisson Blu Golden Hom ve CVK Group’a ait Park Hotel üzerinde çalışmalarına devam ederken yurtdışında ise Bakü’de yer alan bir tiyatroda rönevasyon çalışmalarım sürdürüyor.

Özellikle İstanbul projelerine büyük önem gösteren Hakan Külahçı, “Gümüşsuyu’ndald Park oteli yapmak bütün mimarların hayalidir. Bu proje beni heyecanlandınyor. 20 yıldan fazla bir süredir kaba inşaat olarak bekleyen bir yapıya hayat vermek heyecan verici” dedi.
Kendi otelini tasarlıyor

Hakan Külahçıyı heyecanlandıran bir diğer proje ise kendi otel projesi. Yani Külahçı, Antalya Manavgat’ta yer alan arazisi üzerine kendi otelini inşa edecek. Bölge turizminin ihtiyacına göre hareket edeceklerini söyleyen Külahçı, Oteli 2013 sezonuna yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

  Alman Hazır Mutfak Devi Nolte Türkiyede Fabrika Kuruyor

Maxx Royal çok özel

Türkiye’de son olarak bitirdiği projelerden olan Maxx Royal de Hakan Külahçı için çok özel bir proje. İnsanların hep klasik projeler yaptıklarını sandığını söyleyen Külahçı, “Çoğunlukla otel projelerinde yatırımcıların isteğiyle klasik tarzda oteller yapıyoruz. Maxx Royal ile çağdaş bir tarzda çalıştık.

Bu otelde binlerce misafir ile yapılan anketlerden yararlandık. Ortaya çok güzel bir çalışma çıktı.

Türk otelleri örnek oldu

Hakan Külahçı

Hakan Külahçı, Türkiye’deki otelciliğin gelişimi ile ilgili olarak da konuştu. Türk otellerinin Avrupa ve dünyadaki rakiplerine göre büyük bir avantajının olduğunu söyleyen Külahçı, “Türkiye turizme rakiplerine göre daha sonra başladı. Bu da Türkiye için avantaj oldu. Herkes otelini yaptı Türkiye ise onlan görüp daha iyilerini yaptı. Başkalannm kötü tecrübeleri bize iyi olarak döndü. Aynca zaman içinde ihtiyaçlar da değişti. Önceden 22 m2 otel odalan yapılırken şimdi 45 m2 altında olmasın istiyorlar. Örneğin Maxx Royal’de en küçük oda 80 m2. Turizme geç başlamak Türkiye için bir avantaj oldu. Turizm yatınmcılan çok güzel oteller ortaya çıkardı. Artık yabancı otel yatınmcılan Türkiye’deki otelleri gezerek fikir ediniyorlar. Türk otelleri Avrupa’ya örnek oldu” şeklinde konuştu.

Artık Türk firmaları tercih ediliyor

Art-Mim olarak Kempinsla, Radisson Blu, Ramada, Sheraton gibi önemli zincir otellerle çalışmalar yaptıklarım söyleyen Hakan Külahçı, “Türkiye bu konuda çok ilerledi. Yabancı turizm yatmmlan artık Türk firmalarına otellerini yaptınyor. Çok ciddi bir tecrübeye sahibiz. Çok fazla iş yaptığımız için tecrübemiz arttı. Yabancı firmalar tasanm sürecini 1-1,5 senede bitiriyorlar. Biz ise 1-2 ayda bitiriyoruz. Biz biraz daha pratik ve dinamik çalışıyoruz. O nedenle Türk firmalan artık tercih ediliyor” diye konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir