Anasayfa / Şirket Haberleri / Arzum eğitimde fırsat eşitliğini amaçlıyor

Arzum eğitimde fırsat eşitliğini amaçlıyorArzum eğitimde fırsat eşitliğim amaçlıyor

ARZUM, KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK STRATEJİLERİNİ, “ÖZENLİ, YENİLİKÇİ, TUTKULU VE SAMİMİ” OLARAK BELİRLEMİŞ OLDUĞU ŞİRKET DEĞERLERİ İLE PARALEL OLARAK OLUŞTURMAKTADIR. BU DOĞRULTUDA ARZUM, TOPLUMSAL SORUMLULUĞUN ODAĞI OLARAK EĞİTİMİ SEÇMİŞTİR. ÖNCELİKLE FIRSAT EŞİTLİĞİ YÖNÜNDEN BULUNDUĞU COĞRAFİ BÖLGE İTİBARİYLE YA DA KENDİ BEDENSEL ENGELLERİ NEDENİYLE DEZAVANTAJLI OLAN, EĞİTİM ÇAĞINDAKİ GENÇLERE DESTEK VERMEK ÖNCELİKLİ AMAÇTIR.

Arzum’da 2006 yılında, çalışanların bu yöndeki istekleri doğrultusunda başlayan KSS çalışmaları, bugün çok daha profesyonel ve hedefe odaklı olarak ilerliyor.
Tüm KSS aktiviteleri, “KSS Komitesi” tarafından koordine ediliyor.

Komite koordinasyonunda, şirketin kaynaklarını en uygun şekilde kullanarak, meslek liselerine ürün yardımları, küçük elektrikli ev aletleri oluşturma projeleri gerçekleştiriliyor, maddi imkanları yetersiz kişilere ürün vb. yardımlar yapılıyor, yine maddi imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen öğrencilere öğrenim bursları veriliyor, köy okullarına yardımda bulunuluyor.

Bunların yanı sıra, büyük çaplı projeler de yönetiliyor. 2009 yılının sonunda, Türkiye çapında ses getiren bir projenin sponsoru olundu. Çalışanların da bu projeye gönüllü desteği ile, Avrupa Çalışan Gönüllülüğü ödüllerinde Türkiye l.si olup, İngiltere’deki Avrupa ödüllerinde finalist olarak yer alındı.

Komite koordinasyonunda gerçekleştirilen en son KSS aktivitelerinden biri, İnönü Meslek Lisesi’ne kurulan Küçük Ev Aletleri atölyesi. 2008 yılında okula ürün yardımlarında bulunarak başlayan iş birliği, 2012 senesinde tam teşekküllü bir sınıfa dönüştü. 26.09.12 tarihinde açılışı yapılan bu atölyenin anlamı, hem şirket için hem çalışanlar için çok büyük. Meslek lisesi eğitimi, hem şirketimiz.

Ekonomist

  VODAFONE / KİLİT STRATEJİ, AVRUPA'DA ŞAMPİYON YAPTIYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir