Şirket Haberleri

Asıl Başarı Tek Bir Alana Odaklanmak

Serpil Veral

“ASIL BAŞARI TEK BİR ALANA ODAKLANMAK”

Sütaş, son yılların en hızlı büyüyen ve pazar payı alan şirketleri arasında ön sıralarda, Bu başarıda Sütaş Genel Müdürü Serpil Veral’ın katkısı büyük. 23 yıl önce şirkette gıda mühendisi olarak göreve başlayan Veral, daha sonra sırasıyla fabrika müdür yardımcılığı, kalite güvence koordinatörlüğü ve üretimden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü, 2005 yılında Sütaş bünyesinde yönetim sistemleri başkanlığına atandı. Grubun yeniden yapılanma stratejileri doğrultusunda yönetim, bilgi teknolojileri ile insan kaynakları sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi çalışmalarına liderlik etti. 2010 yılında da genel müdürlüğe geldi.

YATIRIM BÜTÇESİ 250 MİLYON TL
Toplam 68 çeşit ürüne sahip olan Sütaş, önümüzdeki dönemde, kendilerini bugünlere getiren iş anlayışı doğrultusunda, sektördeki gücünü daha da pekiştirmek niyetinde, Veral, 2 yıl içinde!’ mevcut kategorilerdeki çeşitliliklerini artıracaklarını belirtiyor, “Yeni kategorilerde yeni ürünleri piyasaya sürmek, hammadde üretimimizi geliştirmek ve üretim merkezlerimizin sayısını 4’e çıkarmak üzere yürürlüğe koyduğumuz yatırım programımızın bütçesi ise 250 milyon TL’ye ulaşıyor” diyor.

Veral, Sütaş olarak 5 yıldır süt ve süt ürünleri pazarının üzerinde bir büyüme performansı göstermelerinden memnun. “Geçtiğimiz yıl da pazar lideri olduk. 2011’in ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre pazar yüzde 4 büyürken Sütaş’ın büyümesi yüzde 19 oldu. Bu dönemde pazar payımız yüzde 17 seviyesinde gerçekleşti, 2011’i yüzde 20 büyüme ile kapatmayı planlıyoruz” diyor,

Araştırma şirketlerinin verilerine göre Sütaş, sektörün en beğenilen, en sevilen ve en güvenilen markası, Bu başarıyı sürdürmek için kendilerini, ürünlerini ve iş yapış biçimlerini sürekli geliştirdiklerini belirten Veral, asıl başarının sadece tek bir alana odaklanmaktan geldiğini ifade ediyor. ‘Sütçülüğe olan bağlılığımızla yalnızca bu işe odaklandık, Sütaş olarak, 36 yıl önce Karacabey’de bir mandırada başlattığımız faaliyetlerimiz bugün bölgesel sütçülük projeleriyle güçlenerek devam ediyor, Güney Marmara Sütçülük Projesi Karacabey Entegre tesislerinden sonra geçtiğimiz yıl Orta Anadolu Sütçülük Projesi Aksaray Entegre Tesisleri’nin de faaliyete geçmesiyle yılda 750 milyon süt işleme kapasitesine ulaştık” diye konuşuyor.

NİLÜFER GOZUTOK UNAL

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu