Anasayfa / Şirket Haberleri / Asmar Holding’in 5 Grup Şirketi Elsys İşbirliğiyle 3 Ayda SAP’ye Geçecek

Asmar Holding’in 5 Grup Şirketi Elsys İşbirliğiyle 3 Ayda SAP’ye GeçecekAsmar Holding, 5 grup şirketini tek platformda yönetmek ve kurumsal disiplin sağlamak amacıyla SAP ERP sistemine geçme kararı aldı. Elsys danışmanlığında 3 ayda canlı kullanıma sunulması hedeflenen proje, kurumsal kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını ve grup genelinde ortak bir dilin konuşulmasını sağlayacak.

Asmar Holding, SAP ERP sistemiyle, bünyesindeki şirketlerin nakit akışlarını bir arada daha etkin bir şekilde raporlayabilecek ve tüm grup şirketlerine tek çatıdan bakma olanağına kavuşacak. Projeyle, departmanlar arasındaki bilgi akışının hızlandırılması sağlanacak ve operasyonel verimlilik artırılacak. Ayrıca, uçtan uca entegre bir sistem olan SAP’nin kullanılmaya başlanmasıyla veri kalitesini ve güvenilirliğini artırmak mümkün olacak. Böylece, günlük işlere harcanan zaman en aza indirilerek kurum stratejisine daha çok odaklanabilme imkanı sunulacak. Asmar Holding, SAP ERP sisteminin sağladığı anlık maliyet takibiyle, finansal operasyonların sonuçlarını daha iyi analiz edecek. Proje kapsamında, insan kaynakları uygulamaları da hayata geçirilecek.
Asmar Holding SAP ERP projesinde, Mali Muhasebe, Sabit Kıymetler, Masraf Yeri Muhasebesi, Malzeme Yönetimi, Satış ve Dağıtım, İnsan Kaynakları modülleri devreye alınacak. ERP sistemine geçecek firmalar ise Asmar Holding, Aslan Denizcilik A.Ş., Gürsan Demir Çelik A.Ş., Aslan Gayrimenkul A.Ş., Aslan İnşaat A.Ş. ve Sunar Turizm ve Gıda Hizmetleri A.Ş. olarak sıralanıyor.

Hosting hizmetiyle BT maliyetleri düşecek
Elsys, Asmar Holding’e ERP projesinin yanında hosting (barındırma) hizmeti de verecek. Kendi içinde bilgi işlem kadrosu kurmak ve bu alana yatırım yapmak yerine Elsys’ten profesyonel destek almaya karar veren Asmar Holding, alacağı hosting hizmetiyle, donanım altyapısının sistem kurulum ve bakımlarını Elsys kanalıyla gerçekleştirecek.

Elsys Danışmanlık Hakkında:

Elsys Danışmanlık, şirketlerin bilgi ve iletişim teknolojilerine ilişkin gereksinimlerini karşılamak üzere, kurumsal yazılım çözümleri, mobil uygulamalar, sistem ve donanım entegrasyonu alanlarında hizmet sunmaktadır. SAP uygulamalarında Türkiye’de en fazla proje deneyimine sahip olan Elsys’in 150’si danışman olmak üzere180 kişilik kadrosu bulunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra uluslararası arenada da projeler üstlenen Elsys, şirketlerin teknolojiden yararlanarak rekabet güçlerini artırmalarına destek olmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da olan şirket, Dubai’de de bir temsilciliğe sahiptir. Elsys’in SAP, ProAct International, Nakisa, Redwood, Intermec ve Cisco gibi kuruluşlarla çözüm ortaklıkları bulunmaktadır.

  Dünyanın En Değerli Markaları 2011 RaporuYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir