Anasayfa / Haberler / Atılım Üniversinden Burs Fırsatı

Atılım Üniversinden Burs Fırsatı

Eğitimde 15’inci yılını kutlayan Atılım Üniversitesi, geniş burs olanakları ve teknolojiye dayalı eğitim sistemiyle yeni öğrencilerini bekliyor.

EĞİTİM, yeni teknolojilerin hızla hayata geçirildiği bir disiplin. Bunun en iyi göstergesi Internet’in küresel ölçüde yaratmış olduğu büyük değişimin en çok hissedildiği alanlardan birinin eğitim olması. Yakınsama olarak adlandırılan teknolojik cihazların yeni yetenekler kazanarak “akıllı” hale gelmesiyle beraber Internet’in eğitimde daha etkin kullanılmasının da yolu açılmış durumda. Bu anlamda Tablet PC’Ier, Mobil Eğitim’i gerçek anlamda hayata geçirebilecek temel unsur haline geliyor.

Atılım Üniversiteside, eğıtım-oğretım sureçlerinin geleneksel yapıya ek olarak elektronik ortamdan da takip edilebilmesi konusunda başlatmış olduğu e-Üniversite dönüşüm çalışmalarında yeni bir aşamaya geçti. Bu aşama; İnternet ortamında yer alan hizmetlerin, ders malzeme ve kaynaklarının mobil cihazlardan da erişimine imkan veren “Mobil Eğitim Projesi”. Projenin ana bölümlerini oluşturan donanımın temin edilmesi, uygulama ve içerik geliştirilmesi aşamaları eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Atılım Üniversitesi, Tablet PC’nin tasarımı ve montajından mevcut hizmetlerin mobil cihazlara uygun hale getirilmesine, mobil eğitimle ilgili öğretim elemanlarına verilen oryantasyondan ders içeriklerinin geliştirilmesine kadar birçok farklı konuda araştırma, geliştirme ve eğitim faaliyetlerini “Mobil Eğitim Projesi” kapsamında uygulamaya koydu. Yapılan bu çalışmaların sonucunda Atılım Üniversitesi, tasarım ve montajı kendisine ait olan mPAD’i 2012’den itibaren öğrencilerinin, akademik ve idari personelinin hizmetine sundu.

İLERİ MÜHENDİSLİKAtılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından montajı ve test işlemleri gerçekleştirilen mPad, hali hazırda piyasada yer alan lider Tablet PC üreticilerinin kullandıkları en son teknolojiler temel alınarak geliştirildi ve ileri düzey mühendislik becerilerinin hayata geçirildiği projenin ilk ürünü olma özelliği taşıyor. Önümüzdeki süreçte, Üniversitelin sahip olduğu araştırma ve geliştirme altyapısı ile mPAD’in yeni sürümlerinin üzerinde çalışılması planlanıyor.

Eğitim teknolojilerini donanım, yazılım, ergonomi ve insan etkileşiminin bir bütünü olarak değerlendiren ve çalışmalarında bu bileşenlere odaklanan Atılım Üniversitesi, teknolojiyi eğitimde etkili kullanmanın yanı sıra teknolojiyi geliştiren ve hayata geçiren bir üniversite olarak mobil eğitim uygulamalarında da öncü bir rol üstleniyor. mPAD ve Mobil Eğitim Projesi ile ilgili daha çok bilgi edinmek için mobil cihazlara özel tasarlanmış http://mpad.atilim.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Atılım Üniversitesi, başarılı öğrencileri ödüllendirmek ve başarıya teşvik etmek, başarı oranlarını artırmak amacı ile karşılıksız burs olanakları sunuyor. Kuruluşundan bugüne kadar toplam 7 bin 668 öğrenciye, 68 milyon lira tutarında burs veren üniversitede 2011 – 2012 öğrenim döneminde bin 414 öğrenci burslu okuyor -mevcut öğrencilerin yüzde 32’si.

Atılım Üniversitesine yeni kayıt yaptıracak öğrencilere ise şu burs olanakları sunulacak:

•    Tercih Bursu: Ücretli kontenjanları tercih sıralamasında ilk beş sırada tercih eden ve yerleştirilen öğrenciler yararlanabilir. Öğretim ücretinin yüzde 10’undan muaf tutulurlar.

•    Teşvik Bursu: Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumlarından mezun olup LYS ve YGS sonucuna göre ücretli lisans programlarına kayıt yaptıran öğrenciler yararlanabilir. Öğretim ücretinin yüzde 25’inden muaf tutulurlar.

•    ÖSYM Bursları: Yüzde 100 / 75 / 50 /25 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler yararlanabilir. Öğretim ücretinde bursta belirtilen oranlarda muaf tutulurlar.

•    Üstün Başarı Bursları: Yeni kayıt yaptıracak öğrencilere sunulan burslar karşılıksızdır, bursun devamı sınıf-ders geçme veya herhangi bir koşula bağlı değildir. İngilizce hazırlık sınıfı (en fazla iki yıl] ve sekiz dönem (dört yıl) bölüm eğitimi süresince devam eder.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir