Anasayfa / Şirket Haberleri / Audi Trafik Kazalarını Daha İyi Anlayıp Önlemek İçin Cerrahlarla İş Birliği Yaptı

Audi Trafik Kazalarını Daha İyi Anlayıp Önlemek İçin Cerrahlarla İş Birliği YaptıAudi Kaza Araştırma Merkezi

‘Teknoloji ile bir adım önde’ felsefesiyle hareket eden Audi, geleceğin güvenlik teknolojilerini geliştirmek için bu kez cerrahlarla birlikte çalışıyor. Kurulduğu 1998’den bu yana yaptığı araştırmalarla Audi’nin dünyanın en güvenli otomobillerinden biri olmasında büyük katkısı olan Audi Kaza Araştırma Merkezi (Audi Accident Research Unit), dünya genelinde 200 araştırma laboratuarı ve ortopedi cerrahının üyesi olduğu AO Foundation kuruluşuyla iş birliği yaptı. İsviçre Davos merkezli kuruluş, genç ortopedi cerrahlarının eğitiminin yanında, biyo-mekanik araştırmalar ve protez teknolojisi üzerine çalışmalar yapıyor.

Her kemik tek tek incelenecek
Audi Kaza Araştırma Merkezi ile AO, trafik kazalarını analiz ederek, yüksek çözünürlüklü kameralar ve tıbbi aletlerle vücuttaki her organ ve kemiğin kaza anındaki hareketlerini, reaksiyonunu anlamaya çalışacak. Kazaların nedenlerini, öncesini ve sonrasını da araştıracak. Ayrıca bu işbirliğiyle Audi Kaza Araştırma Merkezi, AO’ya bağlı dünya genelindeki araştırmacıların, laboratuarların araştırmalarına erişme fırsatı bulacak.

Mühendis, doktor, fizikçi yan yana

Regensburg Üniversitesi ve Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanlığı’nın da destek verdiği Audi Kaza Araştırmaları Merkezi, mühendis, doktor ve fizikçilerden oluşuyor. Ekipler, inceledikleri her trafik kazasını laboratuar ortamında birebir canlandırıyor ve her anı saniye saniye görüntülüyor. Sonrasında bu görüntüler, tek tek incelenerek kaza her yönüyle analiz ediliyor.

Audi Hakkında:

Audi’nin içiçe geçmiş dört halkası, kurucusu olan şirketleri temsil ediyor. Horch, Audi, DKW ve Wanderer… 1889 yılında kurulan Horch, Almanya’nın en eski otomobil üreticilerinden biri… Audi’ye adını veren şirket 1909 yılında kendi şirketinden ayrılan August Horch tarafından yapılandırılıyor. DKW, 1909’da buhar güçlü makineler üretmek için kuruluyor. Wanderer; değirmen motorundan, daktiloya uzanan geniş bir yelpazede üretim yapıyor. Zaman içinde, otomobil sektöründeki üretim kapasitesi artınca, 1932 yılında Horch, DKW, Wanderer ve Audi birleşerek Audi’nin dört halkasını oluşturuyor. Kurulan ilk şirketin adı; Auto Union… Bu birliktelikle, otomobil sektöründe bir çok “ilk”e imza atmaya başlıyorlar… 1966 yılındaysa Volkswagen şirketi satın alıyor. 1969’da NSU, Auto Union’a katılarak Audi NSU’yu oluşturuyor. Audi 1984’ten bu yana kendi adıyla “AUDI AG” olarak dünyanın en güçlü, en başarılı otomobillerini üretmeye başlıyor.

  Tower Life Marka DanışmanlığıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir