Anasayfa / Haberler / Autopia Totem Yarışması

Autopia Totem Yarışması
Otomobil ile ilgili her şeyin yürüme mesafesi uzaklığında olduğu, sadece bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde sınırsız bir hayal gücünün gerçekle buluştuğu adeta 365 gün otomobil tutkunlarını ağırlayacak olan Autopia, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencileri ve tasarım konusunda yeteneğine güvenen herkesi düzenlediği Totem Yarışması çatısı altında bir araya getiriyor.

Düzenlenen Totem Yarışması kapsamında yarışmaya katılan adayların tek yapması gereken; 06 Şubat – 05 Mart 2011 tarihleri arasında Türkiye’nin ilk Avrupa’nın en büyük otomobil alışveriş merkezi Autopia’yı en iyi yansıtan, Autopia’yı en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları tasarımlarıyla yarışmaya katılmak. Bunun için; tasarladıkları totem projelerini www.dikkattotemyarismasivar.com adresinden ulaşabilecekleri şartname çerçevesinde başvuru formuyla birlikte konusunda uzman seçici kurula göndermeleri yeterli.17 Nisan 2011 tarihinde jüri üyeleri tarafından seçilen projenin sahibi 5.000 $ tutarındaki ödülü kazanmaya hak kazanırken, Autopia tarafından hayata geçirilecek olan projesi de 2011 sonunda kapılarını açacak olan Autopia’da yerini alacak.

Autopia Hakkında:

2011 yılının sonunda açılması planlanan Autopia, toplam 150 milyon dolarlık bir yatırımla, 117.000 metrekare satılabilinir ve kiralanabilinir alana sahip ve 542 adet mağazası ile yılda 6 milyon ziyaretçi hedefliyor. Üç stadyum büyüklüğünde bir alana inşa ediliyor. Autopia showroomlarının tavan yükseklikleri 7 metre. Isıya duyarlı cam ile kaplanacak ve ön bölümlerine salyangoza benzer yumuşatılmış bir görüntü verilecek minimum maliyet ile maksimum getiri hesaplanarak kurgulanmış binanın uzunluğu 375, eni 125 metre.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir