Anasayfa / Şirket Haberleri / Avea genç yetenekleri ödüllendirdi

Avea genç yetenekleri ödüllendirdi

Avea genç yetenekleri ödüllendirdi

Avea’nın Evreka Proje Yarışması finalinde birinciliği kazanan altı üniversiteli genç, Güney Afrika, Dubai veya Romanya’daki Türk Telekom grup şirketlerinde staj programına katılacak.

AveaMasters genç yetenek programı kapsamında Avea yöneticilerinin koçluğunda başlatılan Evreka Proje Yarışması sonuçları açıklandı.

AveaDoktorum isimli proje birinci olurken, ikinci ve üçüncülüğü ise sırasıyla AveaAcademy ve Altın Günü projeleri aldı. Türkiye genelinde 20 üniversiteden 43 öğrencinin projelerini yanştırdığı yarışmada, öğrenciler adeta iş hayatının ön provasını yaptı. Yarışmanın birinci gelen takımındaki altı öğrenci, Güney Afrika, Dubai veya Romanya’daki Türk Telekom grup şirketlerinde bir haftalık staj programına katılma hakkını kazandı. İkinci ve üçüncü gelen takımın öğrencileri ise Avea da staj imkanı, kariyer koçluğu programına veya Avea Pazarlama Okulu’na katılım arasında tercih yapacak.DOKTORDAN ALTIN GÜNÜNE

Birinci gelen proje AveaDoktorum, online reçete sistemi ile ilaç alımı ve mobil telefondan doktorla görüşme yapılması gibi imkanlar sunuyor. Öğrenciler sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ise kullanılmayan ilaçların değerlendirmesini kapsayan bir sunum gerçekleştirdiler.

AveaAcademy Projesi ise üniversite kamptislerinde mobil cihazlarını kimlik, yemek kartı, kütüphane kartı, toplu taşıma bilgilendirmesi vb. gibi pek çok öğrencinin ihtiyacını karşılayan bir çözüm sunuyor. Sosyal sorumluluk projesi olarak ise; “Tiyatro Engel Tanımaz” sloganıyla pilot şehirler seçilip, engelli vatandaşlara tiyatroya gidebilecekleri uygun ortamı sağlayarak, oyun izleme fırsatı sunma fikri üzerine.

Üçüncü olan Altın Günü projesinde de gençler hem ev hanımlarını mobil sektöre kazandıracak avantajlı bir tarife oluşturdular hem de geliştirdikleri mobil uygulama ile geleneksel Altın Günü kavramını kolay kullanır bir ara yüz ile mobil cihazlara taşıdılar. Sosyal soarumluluk tarafında ise gençlerin sosyal sorumluluk projesi üretmesine liderlik ve yönlendirme yapılmasını kapsayan bir çalışma gerçekleştirdiler.

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir