Anasayfa / Şirket Haberleri / Aviva Sigorta Asistans Hizmeti

Aviva Sigorta Asistans HizmetiAviva Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer:

Asistans hizmetimiz kapsamında doktor da gönderiyoruz

Aviva Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, konut sigortalarında 7 gün 24 saat, kapsamlı bir asistans hizmeti verdiklerini belirtti.

BÜYÜK umutlar ve birikimlerle aldığımız evlerimize gözümüz gibi bakarız. Ancak kontrol edemediğimiz bazı riskler ise evlerimizin en büyük düşmanlarıdır… Halbuki yaptıracağımız konut sigortaları ile bu riskleri en aza indirirken, maddi ve manevi güvence sağlayabiliriz. Aviva Sigorta da sigortalılarının endişelerini ve risklerini ‘Geniş Kapsamlı Ev Sigortası’ ile en aza indiriyor. Aviva Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, sigortanın en büyük özelliğinin, ev ve içindeki eşyalarla ilgili bir risk gerçekleştiğinde, riskin meydana geldiği tarihteki değerler üzerinden sigortalıya ödeme yapılması olduğunu söylüyor. “Bu, sigortalıya çağdaş ve gerçek bir güvence sağlıyor” diyen Somer, ‘Geniş Kapsamlı Ev Sigortası’ ve konut sigortası yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ŞEMSİYE okuyucuları ile paylaştı.

Deprem Sigortası unutulmamalı

Tevfik Somer, konut sigortası yaptıracak kişilere uyarılarda da bulunuyor. Sigortalının evindeki risklere karşı doğru teminatları seçmesi ve belirtilen sigorta bedelinin sigorta değerine eşit olmasının dikkat edilecek en önemli noktalardan biri olduğunu söyleyen Somer, “Bu açıdan oturulan konuta ait bilgilerin tam ve doğru yansıtılması ve sigortalının yaptırdığı konut poliçesinin kapsamını iyi öğrenmesi hasarının ileride kapsam dışı kalmaması için önemlidir.” Somer, konut sigortası ile birlikte Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılmasının önemine de vurgu yapıyor.

7/24 asistans hizmeti veriyoruz
Sigortalı, şirketini hasar sürecinde tanır. Bu süreçte iyi, kaliteli hizmet beklentisinin karşılanmasını bekler. Somer de, sigortalıarına Aviva Hizmet Merkezi ile bu anlamda destek olduklarını belirtiyor. Somer, “Herhangi bir hasar anında sigortalımızın Aviva Hizmet Merkezi’ne 444 28 00 numaralı telefondan ulaşması ve kendisine yapılacak yönlendirmeleri takip etmesi yeterlidir” şeklinde konuşuyor.

  UPM, Myllykoski'yi Satın Aldı

Sigortalılarının asistans hizmetleri konusunda da 7 gün 24 saat kendilerine ulaşabileceklerini söyleyen Somer, “Sigortalılarımız tesisat, elektrik, cam, anahtar işleri, doktor ve ambulans gönderilmesi, uzman hemşire ve refakatçi gönderilmesi, otel ve güvenlik gibi geniş kapsamlı hizmetlerden Türkiye’nin her yerinde yararlanabiliyor” diyor.

Birinci hedefimiz müşteri memnuniyeti

“Aviva Sigorta olarak sigortalılarımızın memnuniyeti en önemli önceliklerimizden biri ve bu konuda kendimizi daha da geliştirmek için araştırma çalışmalarına büyük önem veriyoruz” diyen Somer, her yıl dünya çapında faaliyet gösteren tüm Aviva şirketlerinin katılımıyla Müşteri Memnuniyeti Anketi (NPS – Net Taraftar Skalası) araştırması yaparak, müşteri memnuniyeti özel ölçümlemesi yaptıklarım söylüyor. Somer, anket sonuçlarına göre aksaklıklar görüldüğünde iyileştirmeye yönelik aksiyonları belirleyerek uygulamaya geçtiklerini de sözlerine ekliyor.

Somer, Aviva Sigorta’dan poliçe satın almak isteyen sigortalıların, Türkiye çapındaki yaklaşık 900 acentelerinden ve işbirliği yaptıkları bankalardan destek alabileceğini söylüyor. Somer, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Aviva Sigorta olarak birinci hedefimiz müşteri hizmetinde ilk sırada olmak, İkincisi ise kârlı büyümek. Bu çerçevede tüm dağıtım kanallarımızı iş stratejilerimiz ve kârlılık kavramı konusunda yönlendiriyoruz. Hizmetimizi ve ürünlerimizi geliştirmek için ise sistemli çalışmalar sürdürüyoruz.”

Hangi risklere güvence veriliyor?

“Yangın, infilak, duman, dahili su, yer kayması, hırsızlık, sel-su baskını, kar ağırlığı, cam kırılması, araç çarpması, grev-lokavt-terör gibi alışılagelmiş risklerin yanı sıra; komşulara, üçüncü şahıslara, misafirlere ve mal sahibine karşı sorumluluk, kira kaybı, geçici ikametgah, elektronik cihaz, elektrik hasarları, makina kırılması teminatları, kiracılar için dekorasyon teminatları, ferdi kaza, gaspkapkaç teminatı ve tesisatçı, camcı, elektrikçi ve çilingir hizmeti sağlayan geniş kapsamlı ev yardım paketi.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir