Anasayfa / Haberler / AVM’lerin Yılbaşı Hazırlıkları ve Alışveriş Kampanyaları

AVM’lerin Yılbaşı Hazırlıkları ve Alışveriş KampanyalarıEğlence garanti; şansın varsa hediye de var

Alışveriş merkezleri arasındaki kampanya yarışı hızlandı. Lüks otomobilden cep telefonuna yüzlerce hediye talihlisini bekliyor. Süsleme ve ışıklandırmalarla yılbaşına hazır olan AVM’lerin eğlencesi de bol…

optimum-avm

PERAKENDE sektörünün en hareketli olduğu dönemlerden birine girdik. Malum, önümüzdeki hafta yılbaşı. Birçoğumuz sevdiklerimize, eşe, dosta hediye almak için alışveriş merkezlerine (AVM) koşacağız.

Her yıl olduğu gibi bu yılbaşı öncesi de AVM’ler ışıl ışıl. Yılbaşının klasik görselleri olan ışıklandırılmış çam ağaçları ve temsili Noel Babalar çoktan yerlerini almış. Çocuklar için organize edilen birçok aktivite ve sürpriz hediye de minikleri bekliyor. AVM’lerin yılbaşı hazırlıkları bunlarla sınırlı değil elbette. Hatta birçoğu ziyaretçilerine hediye dağıtma yarışına girmiş durumda. BMW otomobilden tutun da Oscar ödül töreni biletine varana dek birçok hediye talihlisini bekliyor. AVM’lerin yılbaşı hazırlıklarını ve alışverişi artırmak amacıyla düzenledikleri kampanyaları araştırdık…

GALLERIA’DA GÜNEY KUTBU

137 mağazasıyla hizmet veren Türkiye’nin ilk AVM’si Galleria, 30 TL ve üzeri alışveriş yapanlara 26 Ara-lık’ta Ataköy Marina Park’ta düzenlene cek Volkan Konak konseri ve 28 Aralık’ta Gal-leıia’da sahne alacak Nuri Harun Ateş’in canlı performansından birine bilet hediye ediyor. Güney Kutbu havasının yaratıldığı AVM’de, küresel ısınmaya da dikkat çekiliyor.

Yenilenen dış cephesinde havanın kararmasıyla birlikte ışıldayan metrelerce uzunluktaki buzul aydınlatmalarla göz alıcı atmosfer yaratılan Galleria’dan içeri girildiğinde buzlar içinde doğal hayat görüntüsü göze çarpıyor. İki ayrı alan üzerinde üç boyutlu olarak oluşturulan temsili Güney Kutbu’nda penguen sürüleri, kutup ayıları ve Eskimo evleri bulunuyor.

Galleria Genel Müdürü Haşan Ardıç, bu dekorasyon için 50 bin dolar harcadıklarını söylüyor. Galleria’da her yılbaşı özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi gören Ayıcık Orkestrası bu yıl da sahne alıyor.

MİLLİ PİYANGO BİLETİ

İstanbul Göztepe’de bulunan Optimum AVM, yılbaşı kampanyasında Milli Piyango bileti dağıtıyor.
17-31 Aralık tarihleri arasında 300 TL tutarında alışveriş yapanlara bilet hediye edilecek. Bunun yanında birçok etkinliğin sergileneceği AVM’de, mağazaların katılımıyla gerçekleştirilen yılbaşı ağacı tasarım yarışması bu yıl da düzenleniyor. 163 mağazanın bulunduğu AVM’deki markaların tasarladığı ağaçlar merkezin çeşitli bölümlerinde sergilenecek. Ziyaretçilerin önünde fotoğraf çektirebilecekleri bu ağaçların üstüne isteyen dileklerini de yazabilecek. Dereceye giren markalara çeşitli hediyeler verilecek. Rönesans Yönetim AVM Bölge Müdürü Nezihi Kayıboğlu, etkinliklerle ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Yeni yıl coşkusu ve heyecanını yaşatacak yılbaşı süslemesine yaklaşık 100 bin TL harcadık. Optimum çocuk kulübümüz cumartesileri sanat, bilim, mutfak atölyeleri gerçekleştiriyor. Yaklaşan yeni yıl nedeniyle çam ağacı süsü, yılbaşı maskesi, yılbaşı tebrik kartı gibi atölye çalışmaları düzenliyoruz.” Ziyaretçilerine milli piyango bileti hediye eden bir başka AVM de Adana Optimum. Bilet kazanmak için 250 TL ve üzeri alışveriş yapmak gerekiyor.

Adana Optimum Outlet AVM Müdürü Şansın Özerdo-ğan, yeni yılın klasik eğlencelerinden tombala da hediye edeceklerini belirtiyor. Özerdoğan, 156 mağazanın bulunduğu AVM’nin sadece Adanalılara değil Tarsus, Mersin, Hatay ve Niğdelilere de hizmet verdiğini söylüyor.

Kozzy AVM’den 31 Aralık tarihine kadar 150 TL tutarında alışveriş yapanlar ise çeyrek milli piyango bileti kazanıyor. 57 mağazanın bulunduğu AVM’de ayrıca 9 sinema salonu ve 400 kişilik Gönül Ülkü, Gazanfer Özcan tiyatro salonu var. Salonda tiyatro oyunlarının yanı sıra opera, bale, müzikal ve konserler de düzenleniyor. Kozzy AVM Müdürü Nurettin Kumbasar, yılın son haftasında ziyaretçilere sürpriz hediyeler dağıtacaklarını, 31 Aralık’ta ise yılbaşına özel mini konser düzenleyecekleriııi söylüyor.

İstinye Park’ta şov var

istinyePark Genel Müdürü Tolga Engin, müşterilerinin kampanyalara beklenen tepkiyi vermediklerini, bu yüzden aktivite alanında “Kış Kasabası” oluşturduklarını belirtiyor. Ayrıca yurtdışından gelen sanatçılar 25-31 Aralık tarihleri arasında şovlarını sergileyecek. Paten gösterisi, akrobasi, dansçı kızların büyük toplar içinde sergileyeceği Bubble gösterisi bu renkli şovlar arasında yer alıyor. Yılbaşı süslemesi içinse 750 bin dolarlık harcama yapılmış. Pazaryeri, Markalar Sokağı ve ana aktivite alanında dev çam ağaçları kurduklarını söyleyen Engin, ziyaretçileri 2012 bitmeden ilginç bir aktivitenin daha beklediğini belirtiyor:” ‘2012’yi güzel bitirelim” sloganıyla katılımcılarımıza 2012 bitmeden yapılması gereken 100 şeyi eğlenceli bir dille anlatacağız. Görevleri yerine getirdikçe ödül kazanma şansları da artacak.”

avm-yilbasi

ARABA YARIŞI

Aralarında lüks markaların da bulunduğu 195 mağazayla Anadolu yakasında hizmet veren Palladium AVM, çekilişle 1 adet Range Rover Evoque, 4’er adet iPad ve iPhone 5 dağıtıyor. 1 Aralık-31 Ocak tarihleri arasında geçerli olan kampanyaya en az 125 TL tutarında alışveriş yapanlar katılabiliyor. Palladium AVM Genel Müdürü Ayşen Yerşen, kampanya tarihleri arasında en fazla alışveriş yapan çifte ise Oscar ödül töreni bileti vereceklerini belirtiyor. Bu şansı yakalayan çift ödül töreni sonrası Elton John tarafından düzenlenecek after partiye de katılabilecek.

Ayşen Yerşen, yılbaşı süslemesinde ise ışıklı yılbaşı toplarından çam ağaçlarma, kurabiye evden Noel Baba köşesine çeşitli dekorlara yer verdiklerini belirtiyor. Bunların arasında dış alanda kurulan atlıkarınca da var. Çocuklar için hafta sonları Noel Baba ile fotoğraf çekimi de organize eden AVM yönetimi, yılsonuna kadar çocuklara birçok sürpriz hediye de dağıtacak.

Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan Aqua Florya AVM ise yılbaşı için BMW X3 hediye kampanyası başlattı. İstanbul Akvaryum Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, 6 Aralık-6 Şubat tarihleri arasında en az 100 TL tutarında alışveriş yapanların katılabileceği kampanyanın talihlisinin çekilişle belirleneceğini söylüyor. 140 mağazanın bulunduğu Aqua Florya, yanında bulunan dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum’la ziyaretçilerine farklı bir eğlence de sunuyor. İtalyan restoran zinciri “Urbano”nun Türkiye’deki ilk restoranının Aqua Florya’da açıldığını da hatırlatalım.

Meydan Ümraniye, aynı gün içinde 100 TL’lik alışveriş yapan bir kişiye Ford Ranger XLT 4×2 hediye edecek. Meydan Merter, 75 TL’lik alışveriş karşılığı Hyundai 120 1.2 CWT cip veriyor. Mİ Merkez Kartal AVM ziyaretçilerinin ise aynı araba için 100 TL’lik alışveriş yapmaları gerekiyor. 15 Aralık’ta başlayan kampanya 17 Şubat’a kadar sürecek. Bu AVM’lerde otomobilin yanı sıra Philips LED TV, Samsung Galaxy S3 cep telefonu, iPhone ve IPad de dağıtılacak.
333 HEDİYE DAĞITACAK

Kanyon AVM ise bu yılbaşı 333 hediye dağıtacak. Bunlardan 3’ü Fiat 500 otomobil. Aralık ayı içinde aynı gün 100 TL’lik alışveriş yapanların katılabileceği bu kampanyada 30 kişiye de yine çekilişle iPhone 5 telefon hediye edilecek.

Kanyon AVM Pazarlama Müdürü Çağla Gül, aj’rıca en fazla alışveriş yapan 300 kişiye Karınca, Tekııosa Extra, D&R, Remzi Kitapevi, Paşabahçe, GAP, Aeropostale, Intersport, Marks & Spencer ve Prime Store mağazalarından sürpriz hediyeler vereceklerini belirtiyor. 140 mağazanın bulunduğu Kanyon AVM’de, 23 Aralık gecesi büyük yılbaşı konseri düzenlenecek. Konserde Ajda Pekkan sahne alacak.

  Kasko Bozmayan Mini Onarımdan Habersiz Çıktık

Otomobil hediye eden AVM’lerden bir diğeri de Torium. 3 kişinin Peugeot 208 kazanacağı çekilişe katılabilmek için en az 75 TL’lik alışveriş yapmak yeterli. 19 Ekim’de başlayan kampanya 17 Şubat 2013’e kadar sürecek. 180 mağazanın bulunduğu Tori-um’u birçok AVM’den ayıran bölümlerinden biri de snovvpark (Karpark)… Yılbaşı öncesi çeşitli ışıklandırmalarla süslenen AVM’de snowpark ve açık çarşıya özel önem verilmiş. Yılın son haftası birçok etkinliğin gerçekleştirileceği Torium’da, çocuklara yönelik tiyatro oyunları da sahnelenecek.

avm-yilbasi-susleme

FİTNESS ÜYELİĞİ BİLE VAR

Ayda yaklaşık 1 milyon 300 bin kişinin ziyaret ettiği Marmara Forum’da 300’den fazla mağaza var. Yanındaki Garden Office binası, Jato-mi Fitness Merkezi, açık hava terasları ve Expo Cen-ter’la farklı bir konsepte sahip olan Marmara Forum, yılbaşı kampanyasında daha çok çocukları sevindirmeyi planlıyor. Marmara Forum Genel Müdürü Joao Xavier, en az 100 TL’lik alışveriş yapan ailelerin çocuklarının, yeni yıl için özel tasarlanan ve Noel Baba evini andıran “Noel Baba Labirentine giriş hakkı kazanacağını anlatıyor.

Labirentin çıkışını bulmaya çalışan çocukları finalde Noel Baba karşılayarak sepetinden seçtiği hediyeleri veriyor. Noel Ba ba’nın sepetinde NASA sergisi giriş biletinden çeşitli oyuncaklara, hediye çeklerinden Cinemaximum sinema biletine birçok hediye var. 7 Ocak’a kadar sürecek kampanyadan 13 yaşına kadar tüm ziyaretçiler faydalanabiliyor.

265 mağazanın bulunduğu Forum İstanbul’da Cinemaximum sinemalarıyla bowling, buz pisti ve mini golf parkuru gibi eğlence merkezleri de yer alıyor. Bu AVM’nin yılbaşı kampanyasında da katılımcıları sürpriz hediyeler bekliyor. 7 Ara-lık-7 Ocak tarihleri arasında geçerli olan kampanyaya katılmak için tek seferde en az 75 TL’lik alışveriş yapmak gerekiyor. Marmara Forum’la birlikte bu AVM’nin de genel müdürlüğünü yürüten Joao Xavier, katılımcıların AVM içinde kurulan interaktif sensörlii bir ekran aracılığıyla oyun kurgusu içinde Noel Baba’nın kızağına düşen hediyeleri toplayacaklarını belirtiyor. Bunların arasında giyimden eğlence bölümlerine giriş biletine, çeşitli mağazaların hediye çeklerinden fitness üyeliğine birçok hediye var. Yeni yıl için altın parıltılı dekorasyonla süslenen AVM’de, ışıklandırma için 800 binin üzerinde LED çip kullanılmış. Dekorasyonda geri dönüşüm özelliğine sahip organik toplar da dikkat çekiyor. Xavier, kampanyanın dışında çocuklara yönelik atölye çalışmaları ve yılbaşı alışverişine dönük stantlara da yer verdiklerini söylüyor.

Kale Outlet Center’in yıl boyunca düzenlediği kampanyalardan müşterilerini yararlandırmak amacıyla çıkardığı “Kalekart” isimli üye kartı yılbaşı alışverişinde de avantaj sağlıyor. Örneğin, tombala kampanyasına katılmak için 50 TL’lik alışveriş yapmak ve Kalekart üyesi olmak gerekiyor. Ziyaretçiler, çıkan hediyeyi AVM’deki 120 mağazanın herhangi birinden alabiliyor.

Kale Outlet Center Genel Müdürü Bülent Karataş, kampanyanın aralık sonuna kadar süreceğini belirtiyor. Karataş, yılbaşı süslemesi içinse 90 bin TL’lik bütçe ayırdıklarını, AVM içini LED avize ve görsellerle ışıklandırdıklarını söylüyor. Dış mekan ise kar taneleri figürlü ağaçlarla süslenmiş. Gün ışığıyla aydınlanabilen bir mimariye sahip Kale Outlet, Ci-nemaximum sinemaları, go-kart alanı, bowling gibi eğlence üniteleri bakımından da zengin. Karataş, yılın son haftasında eğlence ve müzik içerikli sürpriz bir aktivite daha düzenleyeceklerini belirtiyor.

YILBAŞI AĞACI OLİVİUM’DAN

135 mağazanın bulunduğu Olivium Out-let’in ziyaretçileri, 24 Aralık’tan itibaren “OKart”la yapacakları alışverişlerde yılbaşına özel ekstra puan kazanacak. Yılbaşı için ayrı bir kampanya daha başlatılmış. 15 Aralık’ta başlayan bu kampanyayla yıl sonuna kadar en az 75 TL’lik alışveriş yapanlara maket çam ağacı hediye ediliyor.

Çocuklara yönelik birçok etkinlik bu AVM’de de var. Bunlardan Noel Baba bandosunun konseri yılın son günü. AVM’nin iç ve dış mekanlarının yılbaşına özgü dekorasyonu da tamamlanmış durumda. Olivium Outlet Genel Müdürü Berna Yüksel, ışıltılı dev toplardan oluşan yılbaşı ağacı ve diğer ışıklandırmalardan oluşan dekorasyon için 100 bin dolar harcadıklarını söylüyor.

avm-yilbasi-alisveris

Capitol, Sihir Köyü kurdu

Capitol, süsleme ve ışıklandırma için 250 bin TL harcamış. AVM’nin İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy,dekorasyon hakkında şu bilgileri veriyor: “İçlerine girilebilen şeker evlerden oluşan Sihir Köyü, baston çubuklar ve dev şekerlemeler AVM’yi ışıltılarla kaplıyor. Ziyaretçilerimiz için birçok sürpriz etkinlik düzenledik.” Capitol’de bir de “Yeni Yıl Pazarı” kurulmuş. Burada hediyelik eşya, çikolata gibi ürünler satılıyor. 24-31 Aralık tarihleri arasında ‘Tombala” standında ziyaretçilere ücretsiz tombala kartları dağıtılarak yeni yıl çekilişleri yapılacak. 29 Aralık’ta ise “Capitol Yeni Yıl Kabaresi” sahne alacak.

Akmerkez dilekleri uçuracak

Ziyaretçilerini özel günlerde farklı etkinliklerle şaşırtan Akmerkez, 2013’ü de Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bir interaktif şovla karşılıyor. 27-29 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte, katılımcıların yeni yıl dilekleri bulut olup Akmerkez içinde uçacak. Misafirlerin Tvvitter’dan paylaşacakları aşk, para, evlilik, bebek, mutluluk, sağlık, şans gibi dilekler dev köpük bulutlarına dönüşerek hediye paketlerinin içinden göğe yükselecek. 2013’ten dileklerini tvveet’leyerek etkinliğe katılanlara sürpriz hediyeler verilecek. Akmerkez ayrıca, dev yılbaşı ağacı ve kardan adamlarla süslenen etkinlik alanında 28-30 Aralık tarihleri arasında yılbaşı şarkılarının çalınacağı canlı piyano ve trompet dinletisiyle de konuklarının yeni yıl coşkusunu doruğa taşıyacak.

ÇOCUKLARA SÜRPRİZ HEDİYELER

Kuruluşunun 5’inci yılını kutlayan Capacity, bu yılbaşına daha iddialı hazırlandı. 204 mağazanın bulunduğu AVM’de yeni yıl birçok etkinlikle karşılanacak. Ziyaretçilerin çeşitli hediyeler kazanacağı kampanyaların yanında özellikle çocuklara yönelik aktiviteler dikkat çekiyor. 29-31 Aralık arasında gerçekleştirilecek bu etkinlikler arasında çocuklara sürpriz hediyelerin dağıtılacağı Noel evi,

Noel Baba ile fotoğraf çekimi, Noel Baba bandosu, Noel arabasıyla gezinti gibi gün boyu sürecek faaliyetler programlanmış durumda. Capacity Genel Müdürü özcan Ek-şib, 400 bin TL harcanarak AVM’nin tüm iç ve dış mekanlarının yılbaşı kon-septine uygun olarak ışıklandırıldığını anlatıyor.

Ayda yaklaşık 1.5 milyon ziyaretçi çeken Via/Port’ta 189 mağaza var. AVM’nin Genel Müdürü Ogün Turanlı, ziyaretçilere yıl boyunca indirim imkanı sundukları için yılbaşı için ekstra bir kampanya düzenlemediklerini belirtiyor. Ancak Via/Port da yılbaşı havasına çoktan bürünmüş. Turanlı, bu yılki yılbaşı süslemeleri için yaklaşık 400 bin TL’lik malzeme kullandıklarını söylüyor. Süslemelerde özellikle ışık sistemlerine ağırlık verilmiş. Tu-ranlı, 29-30 Aralık tarihlerinde yılbaşı karnavalı yapacaklarını, bando tarafından yılbaşı şarkılarının çalınacağını ve çocuklara yönelik renkli aktivitelerin düzenleneceğini belirtiyor.

Özbeymen / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir