Anasayfa / Haberler / Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Ayak sağlığımızı korumak için ayakkabı seçiminiz önemlidir. Yüksek topuklu ayakkabılar almamaya özen göstermeliyiz. Yüksek ayakkabılar diz ağrılarına, ayak burkulmalarına yol açmaktadır. Birçok buna benzer rahatsızlık ameliyat ile sonuçlanmaktadır. Böylesine bir kötü sağlık hatırası ile karşılaşmamak adına sizlere ayakkabı seçiminizi çok doğru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta tam da bu noktada seçiminizi yaparken sizlere birçok kazançlar sağlayan https://www.ayakkabionline.com/ sitesini sizlere önermeden geçmeyelim.
Ayakkabı alırken ayakkabının rengine, görünüşüne değil, ayağınızın rahat edeceği bir tercih yapmanız gerekiyor. Sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar bir çok ayak rahatsızlığına yol açmaktadır. Seçtiğiniz ayakkabının içinde ayağınız hava almalıdır. Ayağınız ayakkabının içinde hava almıyorsa ayak kokusu gibi rahatsızlıklar görülebilir.

Ayakkabı alırken, ayak sağlığınız için dikkat edilmesi gereken hususlar;

– Ayakkabı alacağınız zamanı akşam olarak seçiniz. Bunun sebebi ise, ayaklarınız yorgunluktan akşama doğru şişer ve genişler. Akşam üzeri alınan ayakkabı gün içinde daha rahatlık hissi verir.

– Alacağınız ayakkabıyı iki ayağınıza giyerek deneyiniz. Çoğu bireyde iki ayağının boyu ve genişliği farklılık gösterir.

– En uzun ayak parmağınız ile ayakkabının arasında yarım santim boşluk olmasına dikkat ediniz.

Erhan Tezel

  Prens Adaları’nın en küçüğüne Arap bir prens konduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir