Emlak Haberleri

Aydınlı Yapı farkıyla Esenyurt’ta yükselen Solarkent

Aydınlı Yapı farkıyla Esenyurt’ta yükselen Solarkent’te sona gelindi. Konutların Nisan ayında teslim edileceği “Türkiye’nin güneş enerjisiyle elektrik üreten ilk konut projesi” Solarkent’te heyecan dorukta.İnşaatına 2009 yılında başlanan, maksimum tasarruflu, “A+ enerji sınıfı” proje Solarkent’ten daire alanlar, evlerine kavuşuyor. Solarkent Proje Koordinatörü Alpay Çepni, “Solarkent’i sorunsuz, vaat ettiğimiz şekilde zamanında bitiriyoruz. Satış ve pazarlama ekibimizin başarılı operasyonu sayesinde satışlarımız bitmek üzere. Konutlarımızın neredeyse tamamını satmış durumdayız. Nisan’da konut teslimine başlayacağız ve konut satın alanlar, Solarkent’li olmanın ayrıcalığını yaşamaya başlayacaklar” dedi.

A+ enerji sınıfı, depreme karşı üstün güvenlik, metrobüse ücretsiz servis

Solarkent’le sektöre pek çok yenilik getirdiklerini ifade eden Alpay Çepni, “Solarkent, maksimum tasarruflu, A+ enerji sınıfı bir proje. Türkiye’nin güneş enerjisinden elektrik üreten ilk konut projesi. Projede 1,2 milyon dolar ekstra yatırımla depreme karşı üstün bir yapı kalitesi sağladık. Ana ulaşım arterlerine yakınlığıyla İstanbul’un her noktasına rahat ulaşım olanağı sunuyoruz. Site içinden Avcılar metrobüs istasyonuna ücretsiz servis hizmeti sunacağız. Ayrıca site içindeki anaokulu ve kreş için Okyanus Koleji ile anlaşma imzaladık. Evlere rezidans kalitesinde hizmet sunmayı hedefliyoruz; çalışan ailelere yönelik ‘housekeeping’ ve yemek servisi hizmeti vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Aydınlı, sektörde ilk 5’i hedefliyor

Aydınlı Yapı’nın sektörde kalıcı bir oyuncu olduğunu dile getiren Çepni, “Marka bilinirliğinde ilk 5’te yer almayı, kalite ve etkinlik anlamında Türkiye’nin parmakla gösterilen inşaat firmalarından biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyonun bir abidesi olarak yükselen Solarkent bundan sonraki projelerimizin vitrini olacak. 2011’de yeni projelerle Aydınlı Yapı farkını ortaya koymaya devam edeceğiz. Solarkent’ten sonraki projelerimizle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ayrıntıları çok yakında kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Solarkent’in ayrıcalıkları

– Türkiye’nin güneş enerjisiyle elektrik üreten ilk konut projesi
– Solar panellerle üretilen elektrikle minimum aidat
– Fore kazık, radye temel ve tünel kalıp sistemleri ile üstün kalite ve deprem güvenliği
– Yüzde 70 yeşil alan
– Üstü açılır-kapanır havuz, kadınlara özel havuz
– Fitness Center ve spa, cafe bistro, çocuk oyun odası
– Basketbol, voleybol ve futbol sahası, tenis kortu
– 70 tonluk yağmur suyu depolama tesisi
– 24 saat güvenlik
– 1030 araçlık kapalı otopark
Solarkent Hakkında:

Aydınlı Yapı’nın inşaat sektöründeki ilk projesi Solarkent, İstanbul’un hızlı ama düzenli gelişen ve sürekli değer kazanan bölgesi Esenyurt’ta yükseliyor. 28.000 m2’lik alanda projelendirilen Solarkent, 30 katlı 4 blokta, 10 farklı daire seçeneği sunan 866 konuttan oluşuyor. Otopark çatısı solar panellerle kaplanan Solarkent, güneşten elektrik üretecek, ürettiği elektriği kazanca dönüştürecek. Sağlanan kazanç, site aidatlarında tasarruf olarak site sakinlerine geri dönecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu