Anasayfa / Şirket Haberleri / Balerin.com Yatırımı Aldı ve Hedefini Büyüttü

Balerin.com Yatırımı Aldı ve Hedefini Büyüttü
Kozmetik ürünlerine odaklı e-ticaret sitesi Balerin.com 2010 yılının etohum girişimlerindendi. Lütfi Gündüz tarafından kurulan site geçen bir yıl içinde kendi alanında dikkat çeken bir noktaya gelmeyi başardı. Durum böyle olunca da bir süre önce Burak Büyükdemir’den öğrendiğimiz kadarıyla Emre Kurttepeli’den bir yatırım aldı. Burak’ın da ortak olduğu Balerin.com’da ayrıca Kerim Türe de büyük ortaklar arasında yer alıyor.

Gerçekleşen yatırım miktarı hakkında bilgi verilmiyor ancak öğrendiğimize göre hızlı bir büyüme hedefleyen Balerin.com, bu amaçla kendi alanında bir de satın alma gerçekleştirmiş. Yine Balerin.com gibi kozmetik alanına odaklı KozmetikveModa.com‘u satın alan şirket dikey pazardaki varlığını bu yöntemle güçlendirme yolunda ilerliyor.Türkiye’de özellikle kozmetik alanındaki online rekabette çok çekişmeli bir ortam daha doğrusu belirgin bir lider olmasa da, aslında büyük rakip uzaklarda bir yerlerde pastanın büyük kısmını keyifle tüketiyor. Son dönemlerde Türkiye’den trafiği de gözle görünür bir artış gösteren StrawberryNET aslında Balerin.com’un Türkiye’de kendisine rakip görmesi gereken girişimlerin başında geliyor.

Önümüzdeki dönemlerde özel alışveriş gibi alternatif e-ticaret modellerini de deneyeceğini tahmin ettiğim Balerin.com, aldığı yatırım ve büyüme planları kapsamında global rakibinin sağlamasının daha zor olacağı dinamikleri göz önüne almalı diye düşünüyorum. Şirket hedefleri doğrultusunda direkt müşteri ilişkisi ve hızlı tedarik gibi memnuniyet kriterlerini de güçlendirirse, ortaklarının da desteğiyle sektörde adını daha sık duymaya başlayabiliriz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir yorum

  1. Kesinlikle tavsiye etmem. Siteden alışveriş yapan biri olarak şunu söyleyeyim hizmet kalitesi ve profesyonellik adına ben bir şey göremedim.
    Siparişim önce farklı birine teslim edildi. Bana yeni ürün göndereceklerine yanlış gönderdikleri kişiden paketin gelmesi beklendi. Ben aramazsam ne mailime cevap verdiler ne telefon ettiler bu süreçte. Ve nihayet iki hafta sonra siparişim elime geldiğinde gördüm ki toplam 3 kalemlik siparişim bir tanesi yanlış gelmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir