Anasayfa / Şirket Haberleri / Balnak 2010’da Yüzde 25 Büyüdü

Balnak 2010’da Yüzde 25 Büyüdü1986 yılından bu yana uluslararası kara, hava, deniz, demiryolu, gümrüklü ve gümrüksüz depo işletmeciliği, gümrükleme, katma değerli paketleme hizmetleri ve yurtiçi nakliye ve dağıtım hizmetlerinin tamamını tek çatı altında sunan Balnak, 2010 hedeflerini aştı ve yılı yüzde 25 oranında büyüme ile kapatıyor.

Balnak Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Aygüler, elde edilen bu başarı ile ilgili şunları dile getirdi: ‘2009’da 110 milyon Euro olan ciromuzu 2010 yılında 137 milyon Euro’ya çıkardık. Böylece bu yıl yüzde 25 oranında büyüme gerçekleştirdik.’

Avrupa’dan Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya

Büyüme hedeflerine bağlı olarak hareket eden Balnak, 2010 yılı içerisinde yine bir öncülük yaparak Libya Trablus’ta bir yurt dışı ofisi açtı. Balnak, Libya’da iş yapan Türk müteahhitlerine taşıma, liman, gümrükleme ve şantiye teslim hizmetleri sunuyor. Ayrıca Erbil’de de bir ofis açan şirket, Irak pazarındaki konumunu genişletmek için önemli bir adım atmış oldu.
Filo Genişledi, İstihdam Arttı

Daha çevreci bir filo sahibi olmayı hedefleyen Balnak, filosunda bulunan 20 adet motorlu aracını, EURO 5 motorlu yeni araç ile değiştirdi. Ayrıca bu yıl filoya 40 adet yeni araç eklendi. 2010 için Türkiye’nin, neredeyse üç katı büyüklüğünde bir büyüme hedefi koyan Balnak, 2009’da 1500 olan çalışan sayısını ise 1800’e çıkardı.

Balnak Hakkında:

Balnak, 1986 yılından bu yana uluslararası kara, hava, deniz, demiryolu, gümrüklü ve gümrüksüz depo işletmeciliği, gümrükleme, katma değerli paketleme hizmetleri ve yurt içi nakliye ve dağıtım hizmetlerinin tamamını tek çatı altında sunmaktadır. 2008 yılında İzmir Lojistik Grubu şirketlerini de bünyesine dahil eden Balnak, Türkiye lojistik sektörünün ilk 5 şirketi arasında yer almaktadır. Özellikle Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Avrupa, Batı ve Güney Avrupa ile Tunus, Fas, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’de parsiyel ve komple karayolu taşımacılık hizmetlerinde önemli bir payı olan Balnak, geniş acente ağı sayesinde tüm dünyada havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığı da yapmaktadır.

  Büyük rekabetin yeni CEO'larıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir